Bono Omorai One Korwa Gusii Niingo?

 
Na Petronillah Ogoti. Gusii.com Proverbs, Culture And Customs Editor. Egetamo (March) 26, 2013.
 
Aya amwabo aya:

Obochori obonene bw' Egetamo [ March ], 2013 mbwaera. Bono omorai one niingo? Aye tokumia. Twabekire e list ya abarai bao korwa Kisii na Nyamira Counties ime ya Gusii buna ekobwatia:

MEMBERS OF PARLIAMENT:

BONCHARI CONSTITUENCY: Mhe. Zepedeo Opore (FORD P)

SOUTH MUGIRANGO CONSTITUENCY: Mhe. Manson Nyamweya (ODM)

Beautiful Kisii County. Kisii Town, korwa Nyanchwa Hill at dusk. Picture na Petronillah Ogoti, Gusii.com files.

Korwa Nyanchwa Hill, Kisii Town
BOMACHOGE BORABU CONSTITUENCY: Mhe. Albert Nyakundi (TNA)

BOBASI CONSTITUENCY: Mhe. Stephen Manoti (FORD P)

BOMACHOGE CHACHE CONSTITUENCY: Mhe. Simon Ogari (ODM)

NYARIBARI MASABA CONSTITUENCY: Mhe. Elijah Moindi (NARCK K)

NYARIBARI CHACHE CONSTITUENCY: Mhe. Chris Bichage (ODM)

KITUTU CHACHE NORTH CONSTITUENCY: Mhe. Jimmy Angwenyi (TNA)

KITUTU CHACHE SOUTH CONSTITUENCY: Mhe. Richard Momoima Onyonka (ODM)

KITUTU MASABA CONSTITUENCY: Mhe. Timothy Bosire (ODM)

WEST MUGIRANGO CONSTITUENCY: Mhe. Dr. James Gesami (ODM)

BORABU CONSTITUENCY: Mhe. Ben Momanyi (WIPER)

NORTH MUGIRANGO CONSTITUENCY: Mhe. Charles Geni (ODM)

COUNTY SEATS

KISII COUNTY GOVERNOR: Mhe. James Ongwae (ODM)

KISII COUNTY SENATOR: Mhe. Chris Obure

KISII COUNTY WOMEN REP: Mhe. Mary Sally Otara

NYAMIRA COUNTY GOVERNOR: Mhe. John Nyagarama (ODM)

NYAMIRA COUNTY SENATOR: Mhe. Mong'are Bw'Okongo (FORD K)

NYAMIRA COUNTY WOMEN REP: Mhe. Alice Chae.

Mbuya mono.


Emebayeno Y' Abagusii: Kerutu Takorera Kiabande, Emboga Nere Enyongo

 
 
Aya amwabo aya:

Emebayeno Y' Abagusii: Abaisia Mbasambete Egesa Ki’Omogaka

Emebayeno Y' Abagusii: Kia Nyabamo Nyama Yachire Rino

Emebayeno Ya Abagusii: Yare Gokia, Matiebo Oyasaririe

 

 

Abagusii mbatebete buna "Kerutu Takorera Kiabande, Emboga Nere Enyongo". Bono igo ninki? Aaiga, Kerutu n' omonto orenge omotaka bw' ogokumia. Ekiomeri ki' amabere gekamonyara. Bono abanto ekero bagenda komotara, akamanya gwetemania buna tarenge nagento are koria buna bari bande bare ne chindagera ao ao bakoria.

 

 

 

Karaisaneka neki obwate ritang'ani. Gotonera amabere abande, n' emboga eichire egeticha ime. Picture na Petronillah Ogoti, Gusii.com files.

Yaya. Chingeni nchire enyongo iime

 

 

Koigwa iga, abamwabo korwa abwo, bakamokania buna tiga atige gweitia, ekiagera narenge ne ching'eni mogondo. Bakamotebia buna nabo arenge kwaa chingeni echi, erinde chiisane ariere erinde aigote buna bari bande are gotonera.

Bono ekerenga ekenene ase omobayeno oyo ninki? Esegeto enene ase omobayeno oyo gocha ase tore neri buna teri buya otonere egento otabwati. Mbuya goisaneka na keri gwasesenigwe nakio. Nigo ere buya oisaneke na keri egeke obwate. Oyo noro omobayeno oito for this week. Mbuya mono and thank you for listening.


Ebitandawili LXXVI: Inche Nigo Ng'anchire......

 
 Na Petronillah Ogoti. Gusii.com Proverbs, Culture And Customs Editor. Egetamo (March) 25, 2013.

Aya amwabo aya:

Ebitandawili LXXV: ........Getari Kobisa Obogetirianda

Ebitandawili LX: Abanyanyimbo B'.............

Ebitandawili XXII: Manga Ya Igoro....

Egetandawiri ngocha nde minto Mwanyagetinge? Tega: Inee inche nigo ng'anchire na kera omonto? Inee inche ning'o?

Korigia akabesa. Onde taiyo oratebe buna ere taganetie ebesa. Picture na Petronillah Ogoti, Gusii.com files.

Kera omonto goika aganie akabesa
RICHIBU: Chibesa. Kera omonto nigo aganetie atware chibesa erinde anyare gokorera amagani aye amorengete. Onde taiyo ense eye oratebe buna tatageti atware ebesa.


KCSE 2012 RESULTS: THE TOP TEN POSITIONS PER COUNTY

 

 

 

 

 

Further Reading:

Kenya Certificate Of Secondary Education (KCSE) 2012 Results Out

The 2013 Kenya Certificate Of Secondary Education (KCSE) Results Are Out 

The 2016 Kenya Certificate Of Secondary Education (KCSE) Examination Results Are Out

THE KENYA CERTIFICATE OF SECONDARY EDUCATION (KCSE) 2013 EXAMINATION ORDERS OF MERIT: THE 2013 TOP 10 POSITIONS OF CANDIDATES BY COUNTY

 

 

KCSE 2012 RESULTS: THE TOP 10 POSITIONS PER COUNTY

TAITA TAVETA COUNTY

1 01115101001 MWALUGHA M REVINGSTONE M 83.169 VOI SEC SCH
2 01101101001 MWANYAI M RAMSON M 83.046 DR.AGGREY HIGH SCH
3 01114102004 MWANDUGHU FRIDAH WALI F 82.207 MURRAY GIRLS' HIGH SCH
4 01114102003 GITONGA DIANA KANGARATIA F 82.196 MURRAY GIRLS' HIGH SCH
5 01101101004 MWAGODI M BOAZ M 82.159 DR.AGGREY HIGH SCH
6 01114301021 KYALO F NDINDA F 81.164 MWASERE GIRLS' SEC SCH
7 01100004001 MNGEREZA MARY F 81.100 BURA GIRLS
8 01100003002 NG'ELE V MKUSYA M 81.083 KENYATTA HIGH MWATATE
9 01101101002 MUANGE MWANGI ANTONY M 81.024 DR.AGGREY HIGH SCH
10 01114102006 MSUKOH DZAME MERCY F 80.106 MURRAY GIRLS' HIGH SCH

TOTAL MALE: 5, FEMALE: 5

 

 

Gusii.com at home in Bomorenda, Bonchari, Kisii County. Pongezi kwa vijana wote wa KCSE darasa la 2012. Kazi poa sana. Tunawatakia mafanikio siku sijazo. Picture na PETRONILLAH OGOTI, Gusii.com files/2013.

At Home In Gusii
KWALE COUNTY

1 02110304001 AOKO AFFLINE SCOLARSTICA F 81.211 FRANZ JOSEF SEC SCH
2 02100005009 CHIRIMA S MGALLA M 79.041 KWALE HIGH SCH
3 02110204003 KAMAU W ELIJA M 78.857 DIANI SEC SCH
4 02105501001 ABDIRAHMAN R MOHAMED M 78.007 SHIMBA HILLS SEC SCH
5 02105104001 OMAR G HANTIRO M 77.953 WAA HIGH SCH
6 02100006003 SHUFAA SALIM TSINGWA F 77.867 MATUGA GIRLS HIGH SCH
7 02100005004 MWANYERE KHAMIS SULEIMAN M 77.057 KWALE HIGH SCH
8 02100006001 NDAMBUKI FLORENCE NYIVA F 76.943 MATUGA GIRLS HIGH SCH
9 02110301001 ODWEYO O DANIEL M 76.871 LUNGALUNGA SEC SCH
10 02110208001 GANG'OMBE MEKINGI SWALEH F 75.881 LULU HIGH SCH

TOTAL MALE: 6, FEMALE: 4

MOMBASA COUNTY

1 03121101001 ABDALLA HAMZA YUSUF M 86.866 SHEIKH KHALIFA BIN ZAYED AL-NAHYAN SEC AND T
2 03121101085 ABDULKARIM TASNEEM HASHAM F 86.817 SHEIKH KHALIFA BIN ZAYED AL-NAHYAN SEC AND T
3 03106106002 JOHN OMONDI JUMA M 86.637 THE AGA KHAN HIGH SCH, MOMBASA
4 03106115002 ADMANI ZAYED MOH'D YUSUF M 86.599 MEMON HIGH SCH
5 03106115004 NZAU SARAH NDUNGWA F 86.594 MEMON HIGH SCH
6 03106115021 MGIRIAMA KENNETH KARISA M 86.461 MEMON HIGH SCH
7 03106106049 ALHARITH MARYAM OMAR F 86.376 THE AGA KHAN HIGH SCH, MOMBASA
8 03106101001 BAGHA IMRAN YAKUB M 85.740 ALLIDINA VISRAM HIGH SCH
9 03106115003 HAMID ASWIM SULTAN M 85.667 MEMON HIGH SCH
10 03106106001 ABDALLA SWAIF ABDALLA M 85.540 THE AGA KHAN HIGH SCH, MOMBASA

TOTAL MALE: 7, FEMALE: 3

KILIFI COUNTY

1 04107110001 SAID ABDILLAH BARKE F 83.434 TAWHEED MUSLIM GIRLS ACADEMY
2 04116302001 KADZOYO S ANDREW M 83.126 SOKOKE SEC.SCH
3 04102210002 AMAL MOHAMED ABDEEN F 82.110 MTWAPA ELITE ACADEMY
4 04122103007 MATOLE EMILY MOSE F 81.157 KOMBENI GIRLS SEC SCH
5 04100002001 THOYA KITSAO RICHARD M 81.109 RIBE BOYS
6 04111105001 KAINGU JOSEPH KHAMISI M 81.107 CHANAGANDE SEC SCH
7 04107112001 SAIGER SHABBIR ALTAFHUSEIN M 80.204 MALINDI PROGRESSIVE ACADEMY
8 04100002006 CHIBOE RUNYA BARNES M 80.019 RIBE BOYS
9 04102303001 MWINYI NICOLAUS KAHINDI M 79.044 DZITSONI SECCONDARY
10 04122103001 IRENE SARANGE OMWENGA F 79.010 KOMBENI GIRLS SEC SCH

TOTAL MALE: 6, FEMALE: 4

TANA RIVER COUNTY

1 05117201131 CALEB MERCY F 57.050 MADOGO SEC SCH
2 05117201002 ANWAR SAID JILLO M 54.919 MADOGO SEC SCH
3 05103103001 SAID ANNA KOMORA M 52.921 WENJE SEC SCH
4 05103101001 MJUNJA HAJI SHEHE M 52.840 HOLA BOYS SEC SCH
5 05112205002 GARAMA ARNOLD CHARO M 51.801 GARSEN HIGH SCH
6 05112203002 STEPHEN MANGI JENGE M 51.766 KIPINI SEC SCH
7 05112205007 KALU NYALE BALOZI M 49.760 GARSEN HIGH SCH
8 05112203001 KAZUNGU GEORGE SHIKARI M 49.716 KIPINI SEC SCH
9 05112202001 FLORENCE HABONAYA LULUTYA F 47.619 NGAO GIRLS SEC SCH
10 05112202008 RIZIKI DOTA BUYA F 46.667 NGAO GIRLS SEC SCH

TOTAL MALE: 7, FEMALE: 3

LAMU COUNTY

1 06104201001 DAIDDOH DEANTOSH MAKORANI M 74.897 MPEKETONI SEC SCH
2 06104206001 MUNGAI JOHN KINUTHIA M 73.763 UZIWA SEC SCH
3 06104205037 DANIEL NJOGU M 73.583 BAHARI SEC SCH
4 06104201002 THANAAULLAH M MBARAK M 72.783 MPEKETONI SEC SCH
5 06104102003 UMI MAULID SHALO F 71.636 LAMU GIRLS SEC SCH
6 06104203001 WAYUA BEATRICE MWANIKI F 69.483 SACRED HEART GIRLS' SEC SCH
7 06104201016 LILIAN NAFULA WANYONYI F 68.571 MPEKETONI SEC SCH
8 06104102001 SAMIA OMAR MOHAMED F 67.534 LAMU GIRLS SEC SCH
9 06104102002 KHADIJA SHEIKH MDATHIR F 67.454 LAMU GIRLS SEC SCH
10 06104205002 NJOROGE K CHARLES M 67.381 BAHARI SEC SCH

TOTAL MALE: 5, FEMALE: 5

NYANDARUA COUNTY

1 07200009001 WANJIKU JEDIDAH WAMBUI F 86.677 KARIMA GIRLS
2 07200009046 NGIGI MARGARET WANJA F 86.627 KARIMA GIRLS
3 07214117002 MWANGI HENRY MWORIA M 86.614 KISIMA MIXED SEC SCH
4 07200009018 KIIRU ANN NDUTA F 86.481 KARIMA GIRLS
5 07200009003 NDUTA WANJIRU PATIENCE F 85.633 KARIMA GIRLS
6 07214110003 NJOROGE PAUL NJAU M 85.406 NYAHURURU ELITE SENIOR
7 07214113045 MUCHAI NJERI ELIZABETH F 85.379 BUSARA FOREST VIEW ACADEMY
8 07200009023 WAIRIMU V WAITHIRA F 85.309 KARIMA GIRLS
9 07200009044 MUGO FLORENCE NJOKI F 85.211 KARIMA GIRLS
10 07214110001 KINYUA BRIAN GATHUMBI M 84.451 NYAHURURU ELITE SENIOR

TOTAL MALE: 3, FEMALE: 7

NYERI COUNTY

1 08200010002 MUGAMBI GATUGI EDNA F 86.660 BISHOP GATIMU NGANDU GIRLS HIGH SCH
2 08237005109 NJOGU STANLEY NDICHU M 86.546 OTHAYA BOYS HIGH SCH
3 08202003002 KIMANI DANIEL MBURU M 86.544 ST. MARY'S BOYS SEC SCH
4 08202001010 WAITHERA MBUTI IAN M 86.489 NYERI HIGH SCH
5 08200007001 GICHUKI NICHOLAS KINYUTU M 86.451 KAGUMO HIGH
6 08237001004 MARIA PAUL KARIUKI M 85.700 KARIMA BOYS' HIGH SCH
7 08202001001 KIRURI KEVIN KARANGA M 85.571 NYERI HIGH SCH
8 08200007002 IRUNGU IAN ISHMAEL M 85.531 KAGUMO HIGH
9 08217101202 WANJIKU DENNIS MATHENGE M 85.509 KANJURI HIGH SCH
10 08200007011 NYAWIRA M JAMES M 85.499 KAGUMO HIGH

TOTAL MALE: 9, FEMALE: 1

KIRINYAGA COUNTY

1 09200012002 MBOGO I MURIITHI M 86.720 BARICHO HIGH SCH
2 09200012009 KAMURI DENNIS KARIMI
M 84.459 BARICHO HIGH SCH
3 09200012001 KARURI KING'ORI STEPHEN
M 84.450 BARICHO HIGH SCH
4 09222201003 KARIUKI KENNEDY NGUGI M 84.311 KIANYAGA HIGH SCH
5 09200011004 KARIUKI MUTHONI CATHERINE F 84.261 KABARE GIRLS' HIGH SCH
6 09222201021 MUTHIE M EZEKIEL M 84.221 KIANYAGA HIGH SCH
7 09200012014 GACHUKI H KAMAU M 84.199 BARICHO HIGH SCH
8 09200011007 MUNGAI ANN WAMBUI F 84.173 KABARE GIRLS' HIGH SCH
9 09200011002 WANJOHI GLADYS WANGUI F 83.366 KABARE GIRLS' HIGH SCH
10 09200012015 KARANJA CALEB MBUGUA M 83.301 BARICHO HIGH SCH

TOTAL MALE: 7, FEMALE: 3

MURANG'A COUNTY

1 10208311015 MUGI JOSPHAT KIHIA M 86.599 PIONEER SCH
2 10200008002 MWANGI SAMUEL WANJARA M 86.543 MURANGA HIGH
3 10208311004 GAKUNJU KIMEMIA M 86.487 PIONEER SCH
4 10208311001 MUIRURI KEVIN KURIA M 85.517 PIONEER SCH
5 10238101003 LORNA WACHUKA KAGECHA F 85.490 KAHUHIA GIRLS' HIGH SCH
6 10208311033 KIANO AUGUSTUS KAMAMO M 85.469 PIONEER SCH
7 10227301016 MUGO JOSEPH KAMAU M 85.439 NJIIRI SCH
8 10208311024 MATHARA BRIAN MWANGI M 85.431 PIONEER SCH
9 10227301021 GITHINJI GEOFFREY NJOROGE M 85.287 NJIIRI SCH
10 10208311025 MWANGI KIRUNGU KENNEDY M 85.251 PIONEER SCH

TOTAL MALE: 9, FEMALE: 1

KIAMBU COUNTY

1 11200001001 BORONA VICTOR KOOME M 86.871 ALLIANCE HIGH SCH
2 11200001016 GACHOKI STANLEY MBUTHIA M 86.803 ALLIANCE HIGH SCH
3 11200001040 MWANGI MARTIN KAMAU M 86.766 ALLIANCE HIGH SCH
4 11200002014 NDWIGA GRACE WAWIRA F 86.740 ALLIANCE GIRLS' HIGH SCH
5 11200002007 KEMEI MICHELLE JEPCHUMBA F 86.737 ALLIANCE GIRLS' HIGH SCH
6 11200003002 KIPTOO K PHILEMON M 86.721 MANGU HIGH SCH
7 11200002012 WAMBUI LYDIAH WARUGURU F 86.711 ALLIANCE GIRLS' HIGH SCH
8 11200002006 MWANIKI ADDAH MICERE F 86.694 ALLIANCE GIRLS' HIGH SCH
9 11200001003 KISYULA NZILIU M 86.679 ALLIANCE HIGH SCH
10 11200001024 MONG'ARE CLIFFORD OBANYI M 86.666 ALLIANCE HIGH SCH

TOTAL MALE: 6, FEMALE: 4

MACHAKOS COUNTY

1 12300001001 MOHAMMED SADDAM M 85.676 MACHAKOS BOYS
2 12300001002 MUTUA SAMUEL MUSAU M 84.560 MACHAKOS BOYS
3 12301702001 MAINA ANN MUTHONI F 84.431 MACHAKOS GIRLS' HIGH SCH
4 12330108007 MUCUHA JEFFREY KIRIRA M 84.359 LUKENYA HIGH SCH
5 12330108005 MWANGANGI T NZOKA M 84.221 LUKENYA HIGH SCH
6 12300001004 KYALO MUTUKU M 84.146 MACHAKOS BOYS
7 12300001003 KYALO HARRISON MUTULU M 83.340 MACHAKOS BOYS
8 12301702005 WAMBUA IRENE KALEKYE F 83.330 MACHAKOS GIRLS' HIGH SCH
9 12301702007 MURUNGI CAROLINE NKATHA F 83.299 MACHAKOS GIRLS' HIGH SCH
10 12329126001 MWEU FAITH MUNYIVA F 83.250 ST.CATHERINE GIRLS HIGH SCH

TOTAL MALE: 6, FEMALE: 4

KITUI COUNTY

1 13328101001 MUIMI SAVALI M 86.624 KYUSO SEC SCH
2 13302103002 TITUS LUCY F 86.537 ST. ANGELA'S GIRLS SEC SCH
3 13300005013 MICALO LAVENDER CLAIRE F 85.286 MUTHALE GIRLS
4 13353202001 MUSILI MICHAEL M 84.497 YUMBISYE SEC SCH
5 13354201001 JOHN FRANSISCAH MWIKALI F 84.441 MBITINI GIRLS' SEC SCH
6 13302103003 JOHN F MWELE F 84.424 ST. ANGELA'S GIRLS SEC SCH
7 13353201001 MATI PRISCILLA KATHINA F 84.401 MULANGO GIRLS HIGH SCH
8 13328101005 NDEMI F MUSYOKI M 84.290 KYUSO SEC SCH
9 13360101001 JOSEPH M LUCAS M 83.397 MATINYANI SEC SCH
10 13328101002 KYERE A KALI M 83.311 KYUSO SEC SCH

TOTAL MALE: 5, FEMALE: 5

EMBU COUNTY

1 14312301001 NDUMA JONAH MUTEMBEI M 86.456 KANYUAMBORA SEC SCH
2 14300011001 MUNYUA GATWIRI CAROLINE F 85.581 SIAKAGO GIRLS HIGH SCH
3 14303101001 ITA NEWTON MUCHIRI M 85.566 KANGARU SCH
4 14333201002 MUTINDA SYLVIA WAIRIMU F 85.470 KYENI GIRLS' HIGH SCH
5 14333201007 NJOROGE JANET WANJIKU F 85.464 KYENI GIRLS' HIGH SCH
6 14355201008 MUTINDA DUNCAN KILONZO M 85.454 NGUVIU BOYS HIGH SCH
7 14355201010 MOGENI B ELVIS M 85.430 NGUVIU BOYS HIGH SCH
8 14303111001 KAIRU GEOFFREY NGUGI M 85.411 KAMIU DAY SEC SCH
9 14312101002 SAMUEL GITONGA NJERU M 85.380 SIAKAGO BOYS HIGH SCH
10 14355201005 NJERU BONFACE KIONGO M 85.364 NGUVIU BOYS HIGH SCH

TOTAL MALE: 7, FEMALE: 3

MERU COUNTY

1 15304102001 MWENDA MAKANDI WINNIE F 86.646 KAAGA GIRLS' HIGH SCH
2 15304102002 MWIRIGI P MUTHONI F 85.697 KAAGA GIRLS' HIGH SCH
3 15300002032 MUOKI ANTONY MALILE M 85.384 MERU SCH
4 15300012001 MUTHENGI M LORNA F 85.383 ST. MARY'S GIRLS HIGH SCH IGOJI
5 15300012012 MWIRIGI ESTHER GATWIRI F 85.344 ST. MARY'S GIRLS HIGH SCH IGOJI
6 15304102006 NGUGI FLORENCE LUCY F 85.331 KAAGA GIRLS' HIGH SCH
7 15300002014 JAPHET A MUGAMBI M 84.511 MERU SCH
8 15318101001 MURITHI MUGIIRA KENNETH M 84.417 ABOTHUGUCHI SEC SCH
9 15304102003 KAUNDA LINET MWENDE F 84.396 KAAGA GIRLS' HIGH SCH
10 15300002010 KIOGORA J MURIUNGI M 84.357 MERU SCH

TOTAL MALE: 4, FEMALE: 6

MARSABIT COUNTY

1 16305201002 BORANO GESILE JOHN M 77.953 ST PAUL SEC SCH
2 16305201008 DIBA GURACHA GATA M 76.863 ST PAUL SEC SCH
3 16311101159 ABDUB QALICHA CHARFANA M 76.856 MOYALE SEC SCH
4 16305101001 ADAN JARSO SARAKKA M 75.800 MARSABIT BOYS HIGH SCH
5 16305201001 GAMBARE GADAFI GEORGE M 75.787 ST PAUL SEC SCH
6 16305201009 ISACKO ALI SHARAMO M 74.883 ST PAUL SEC SCH
7 16305201012 LARDAGOS L MOSES M 74.794 ST PAUL SEC SCH
8 16305201013 GARAWAHLE K JOHN M 73.726 ST PAUL SEC SCH
9 16305201007 BARILE SHARAMO KORME M 73.713 ST PAUL SEC SCH
10 16305201003 AMOS WAKO GUYO M 72.694 ST PAUL SEC SCH

TOTAL MALE: 10, FEMALE: 0

ISIOLO COUNTY

1 17306101003 IBRAHIM ABDIRAHMAN M 72.866 ISIOLO BOYS SEC SCH
2 17306101005 TEVINROY M RUKUNGA M 69.521 ISIOLO BOYS SEC SCH
3 17322201073 NABEA MBAABU ANTHONY M 68.491 KINNA SEC SCH
4 17306101004 FELIX EMUDAN LOMONI M 67.401 ISIOLO BOYS SEC SCH
5 17306101002 ABDIFATAH IBRAHIM SHEIKH M 66.459 ISIOLO BOYS SEC SCH
6 17306101006 SALAD TARI GUFU M 66.444 ISIOLO BOYS SEC SCH
7 17322201095 OMAR OSMAN HALAKE M 65.357 KINNA SEC SCH
8 17306101135 KALASIMI CHARLES G M 65.319 ISIOLO BOYS SEC SCH
9 17306201001 KARICHIA MAORWE MORRIS M 65.254 SACRED HEART OF JESUS MINOR SEMINARY
10 17306103002 ABDI SAHRA F 63.367 ISIOLO ST.MARY'S GIRLS SEC

TOTAL MALE: 9, FEMALE: 1

MAKUENI COUNTY

1 18336201074 MULI GEORGE KITETU M 85.401 ISOVYA SEC SCH
2 18347501002 MUTUNGA MWENDWA M 85.387 MUKAA BOYS' HIGH SCH
3 18300003022 MUTISYA P KIVULU M 84.521 MAKUENI BOYS
4 18347505075 TITUS KIMATU M 84.401 KITAINGO SEC. SCH
5 18323101018 MUTIE GRACE MUTHINI F 84.297 MBOONI GIRLS
6 18348101001 KAVUTI NGEI M 84.266 MAKINDU SEC SCH
7 18323101016 MBOKO MUTINDI JANE F 84.220 MBOONI GIRLS
8 18300003006 MATHEKA MUTUKU M 83.336 MAKUENI BOYS
9 18346101004 MWENDWA CLEMENT MATUNDU M 83.307 KITONDO SEC SCH
10 18346101001 NZUKI A NDAMBUKI M 83.291 KITONDO SEC SCH

TOTAL MALE: 8, FEMALE: 2

19 THARAKA NITHI COUNTY

1 19300010002 MBAABU IAN MWENDA M 86.659 IKUU BOYS HIGH SCH
2 19300010003 MIGWI IAN KARANI M 86.624 IKUU BOYS HIGH SCH
3 19300010004 NJUE KIRIMI KELVIN M 86.601 IKUU BOYS HIGH SCH
4 19300004001 NJUE EMMA MBUYA F 84.517 CHOGORIA GIRLS
5 19313201011 IBRAHIM W FATUMA F 84.350 MATERI GIRLS SEC SCH
6 19300010006 MUTEMBEI DENNIS MWANDIKI M 84.309 IKUU BOYS HIGH SCH
7 19326201003 CHABARI EDWARD MUCHERIA M 84.291 CHOGORIA BOYS HIGH SCH
8 19300010008 KITHINJI MURITHI ALFRED M 84.236 IKUU BOYS HIGH SCH
9 19300004011 NDUNG'U BEATRICE WANGUI F 83.430 CHOGORIA GIRLS
10 19326201001 PETER MASILA M 83.333 CHOGORIA BOYS HIGH SCH

TOTAL MALE: 7, FEMALE: 3

NAIROBI COUNTY

1 20400001006 MUTEMBEI SAMMY MICHENI M 86.784 LENANA SCH
2 20400003185 MUSOMBA PATRICIA F 86.779 THE KENYA HIGH SCH
3 20400002001 KADULENGE NABALI COLLINS M 86.741 NAIROBI SCH
4 20400002005 BASHIR MAALIM HASSAN M 86.733 NAIROBI SCH
5 20400003007 KANDIE CHERRY CHEMUTAI F 86.723 THE KENYA HIGH SCH
6 20400002003 MUTIE MARTIN MALUKI M 86.713 NAIROBI SCH
7 20400001001 NYANGARESI N JACKSON M 86.669 LENANA SCH
8 20400006002 MUSEMBI MUNINI MUSENYA F 86.666 PANGANI GIRLS
9 20405004001 JEBET PRECIOUS KILIMO F 86.641 PRECIOUS BLOOD RIRUTA
10 20400004012 ABDULAZIZ CHACHA ADIL M 86.589 STAREHE BOYS' CENTRE & S

TOTAL MALE: 6, FEMALE: 4

TURKANA COUNTY

1 21500012004 KONES NOAH MELVIN M 86.373 LODWAR BOYS HIGH SCH
2 21500012006 IDERE ALFRED M 84.423 LODWAR BOYS HIGH SCH
3 21500012012 ELOTO A KAKUTA M 83.250 LODWAR BOYS HIGH SCH
4 21500012008 MAIYO EBENYO AMBROSE M 83.224 LODWAR BOYS HIGH SCH
5 21550101003 KOGEI C PURITY F 83.144 TURKANA GIRLS' SEC SCH
6 21500012001 KIPRUTO BETWEL M 82.329 LODWAR BOYS HIGH SCH
7 21550101001 WEKESA N MERCY F 82.177 TURKANA GIRLS' SEC SCH
8 21500012002 EDEKE L CHRISTOPHER M 82.064 LODWAR BOYS HIGH SCH
9 21500012003 IGNITIUS ELAAR NAKERIAU M 81.309 LODWAR BOYS HIGH SCH
10 21550101002 MELLY J SHEILAH F 81.161 TURKANA GIRLS' SEC SCH

TOTAL MALE: 7, FEMALE: 3

SAMBURU COUNTY

1 22500013002 LOLOCHUM K LEMPIRIS M 83.284 MARALAL HIGH SCH
2 22500013005 RONO FESTUS M 80.013 MARALAL HIGH SCH
3 22500013007 LENGUSHURU CHARLES M 79.087 MARALAL HIGH SCH
4 22500013006 LEWARANI MOSES PATEEL M 78.913 MARALAL HIGH SCH
5 22500013001 LELEUR GODDIAH M 78.041 MARALAL HIGH SCH
6 22500013003 MBAE M DUNCAN M 77.987 MARALAL HIGH SCH
7 22526101003 OMANI D BOSIBORI F 77.943 ST. THERESA'S GIRLS SEC SCH
8 22526101002 LENAWALCHINGEI TUKEN R F 77.927 ST. THERESA'S GIRLS SEC SCH
9 22500013009 LODOPAPIT P OKELLO M 77.901 MARALAL HIGH SCH
10 22526101004 LENASEYIAN REBECCA F 77.891 ST. THERESA'S GIRLS SEC SCH

TOTAL MALE: 7, FEMALE: 3

TRANSNZOIA COUNTY

1 23503111001 NELIMA VICTORIA WEKESA F 86.484 ST JOSEPH'S GIRLS' HIGH SCH KITALE
2 23500014002 MAINA MIANO M 85.534 ST. JOSEPH'S BOYS HIGH SCH - KITALE
3 23500003176 WAWIRE SHARON NERIMA F 85.531 ST BRIGIDS KIMININI
4 23500014025 MWACHAUNGA M ABDULRAZAQ M 85.433 ST. JOSEPH'S BOYS HIGH SCH - KITALE
5 23500014026 OPUKO INNOCENT M 85.379 ST. JOSEPH'S BOYS HIGH SCH - KITALE
6 23500003003 WANYONYI N ESTHER F 85.376 ST BRIGIDS KIMININI
7 23500014029 BIWOTT KNILLAR KIPRUTO M 84.597 ST. JOSEPH'S BOYS HIGH SCH - KITALE
8 23529103001 WABUGE B SAMMY M 84.570 GOSETA BOYS HIGH SCH
9 23500014006 KEYA NELSON M 84.440 ST. JOSEPH'S BOYS HIGH SCH - KITALE
10 23529104001 SIMIYU WAFULA AUGUSTINE M 84.414 NAMANJALALA SEC SCH

TOTAL MALE: 7, FEMALE: 3

WEST POKOT COUNTY

1 24505101003 NYANG'AYA RAPHAEL M 85.527 CHEWOYET H SCH
2 24505101008 KEYA S BRIAN M 85.439 CHEWOYET H SCH
3 24505104250 KIPTOO K DONALD M 84.273 KAPENGURIA BOYS HIGH SCH
4 24505101181 NGICHABE K FRANCIS M 83.409 CHEWOYET H SCH
5 24505202095 KIPLAGAT J RONO M 83.387 CHEPKORNISWO BOYS' SEC SCH
6 24505101001 WATILA D WAFULA M 83.339 CHEWOYET H SCH
7 24505101217 POWON RODGERS CHEPUSHEN M 83.286 CHEWOYET H SCH
8 24505104002 KIPRUTO KIMUTAI SHADRACK M 83.284 KAPENGURIA BOYS HIGH SCH
9 24505104216 LUMBASI J BILL M 83.253 KAPENGURIA BOYS HIGH SCH
10 24505101011 WAWERU G ARTHUR M 83.220 CHEWOYET H SCH

TOTAL MALE: 10 FEMALE: 0

BOMET COUNTY

1 25508101001 KIPKIRUI MACKLINE M 86.557 TENWEK HIGH SCH
2 25508101003 KIPLANGAT KENNETH M 86.510 TENWEK HIGH SCH
3 25508101004 KIPKOECH LINUS M 86.489 TENWEK HIGH SCH
4 25551207001 CHEBET NICOLE F 86.367 MOI SIONGIROI GIRLS' SEC SCH
5 25508101013 NGETICH KIBET ENOCK M 85.383 TENWEK HIGH SCH
6 25551207003 SIGEI CHEPKORIR LINETH F 85.307 MOI SIONGIROI GIRLS' SEC SCH
7 25508201003 TISIA K EDWIN M 85.229 LONGISA HIGH SCH
8 25508201001 KIPRONO DOMINIC M 84.529 LONGISA HIGH SCH
9 25551207014 CHEPKIRUI SILVIA F 84.356 MOI SIONGIROI GIRLS' SEC SCH
10 25508201009 CHUMBA K ALVIN M 84.351 LONGISA HIGH SCH

TOTAL MALE: 7, FEMALE: 3

UASIN GISHU

1 26500001004 CHEGE MARYANNE WARUIRU F 86.697 MOI GIRLS' HIGH SCHELDORET
2 26500001006 KYALO WINFRED MBATHA F 86.627 MOI GIRLS' HIGH SCHELDORET
3 26500001031 MALUSI MWONGELI FAITH F 86.614 MOI GIRLS' HIGH SCHELDORET
4 26500001013 BARAZA PHILITRICIA WERE F 86.439 MOI GIRLS' HIGH SCHELDORET
5 26500001020 OWARE N REGINA F 86.413 MOI GIRLS' HIGH SCHELDORET
6 26500001018 ODHONG ELIZABETH ADOYO F 86.400 MOI GIRLS' HIGH SCHELDORET
7 26500001046 KIIO H MBITHE F 86.344 MOI GIRLS' HIGH SCHELDORET
8 26500001038 CHEPKEMOI FANCY F 85.626 MOI GIRLS' HIGH SCHELDORET
9 26500001001 MAINA ESTHER MUMBI F 85.586 MOI GIRLS' HIGH SCHELDORET
10 26500001005 ACHEI BERYL GESARE F 85.577 MOI GIRLS' HIGH SCHELDORET

TOTAL MALE: 0, FEMALE: 10

NAKURU COUNTY

1 27552001072 RONO RAYMOND KIPKORIR M 86.724 MOI HIGH SCH KABARAK
2 27538204002 NGINYO TERRYANNE WAIRIMU F 86.684 MARY MOUNT SEC SCH
3 27500002012 SIDAWA O BRISTONE M 86.663 NAKURU HIGH SCH
4 27500002002 KINYUA PIUS M 86.649 NAKURU HIGH SCH
5 27500002001 CHERUIYOT KIPTUM ISAAC M 86.641 NAKURU HIGH SCH
6 27536202001 NGUMI WINNIE WAMBUI F 86.639 BAHATI GIRLS SEC SCH
7 27552001033 KROP FREDRICK KIBET M 86.587 MOI HIGH SCH KABARAK
8 27500007004 KIMOTHO LUCY MWIHAKI F 86.586 MOI FORCES ACADEMY LANET
9 27552001032 KORIR KIPTUM VICTOR M 86.584 MOI HIGH SCH KABARAK
10 27552001029 MWANGI SARAH MUTHONI F 86.571 MOI HIGH SCH KABARAK

TOTAL MALE: 6, FEMALE: 4

KERICHO COUNTY

1 28522501004 KIPKOECH BENARD M 86.571 TENGECHA BOYS HIGH SCH
2 28500005003 CHEMUTAI BEATRICE F 86.536 KIPSIGIS GIRLS' HIGH SCH
2 28500005001 CHEPNGETICH IRENE F 86.536 KIPSIGIS GIRLS' HIGH SCH
4 28522509003 CHERONOH MERCY F 86.409 TENGECHA GIRLS
5 28512101001 KIBET VICTOR KORIR M 86.360 KERICHO HIGH SCH
6 28512112022 CHEPNGENO LORRAINE F 85.604 MOI TEA GIRLS SEC SCH
7 28512112011 OKOSIDE ADUNG'OH LEAH F 85.566 MOI TEA GIRLS SEC SCH
8 28500005005 CHERONO VALERINE F 85.550 KIPSIGIS GIRLS' HIGH SCH
9 28522501014 SOPIA KEVIN M 85.474 TENGECHA BOYS HIGH SCH
10 28553202001 NG'ETICH RODGERS KIMUTAI M 85.383 KABIANGA HIGH SCH

TOTAL MALE: 4, FEMALE: 6

NANDI COUNTY

1 29500006005 KIPLIMO BILL M 86.689 KAPSABET BOYS
1 29500006024 KIPLANG'AT ROTICH BARIMEN M 86.689 KAPSABET BOYS
3 29542101004 KIYENY KIPROTICH FELIX M 86.677 METEITEI BOYS SEC SCH
4 29500006004 KIPLANG'AT EMMANUEL KIRUI M 86.649 KAPSABET BOYS
5 29500006006 CHERUIYOT K. CORNELIUS M 86.606 KAPSABET BOYS
6 29513303001 METRINE MORAA F 86.571 OUR LADYOF VICTORY GIRLS KAPNYEB
7 29500006002 MAIYO TIMOTHY KIPLAGAT M 86.546 KAPSABET BOYS
8 29513401001 CHEBII JEPKOECH WINNIE F 86.531 ST.JOSEPH'S GIRLS-CHEPTERIT
9 29500006021 CHIRCHIR KIPTOO EVANS M 86.404 KAPSABET BOYS
10 29500006007 OMBECHE O. WESLEY M 86.390 KAPSABET BOYS

TOTAL MALE: 8, FEMALE: 2

LAIKIPIA COUNTY

1 30544102004 NJOROGE NGUGI DENNIS M 86.587 MARY MOTHER OF GRACE SEC SCH
2 30556320004 JAKAIT DEBORAH ASIKE F 85.634 NYAHURURU ELITE GIRLS SE. SCH
3 30544102003 LETIKIRICH LABAN M 85.606 MARY MOTHER OF GRACE SEC SCH
4 30556320001 OCHILLO IVY ELSIE F 85.574 NYAHURURU ELITE GIRLS SE. SCH
5 30556320002 MAINA MAUREEN WANJIKU F 85.416 NYAHURURU ELITE GIRLS SE. SCH
6 30544102009 LETITIYA SILVIO M 84.507 MARY MOTHER OF GRACE SEC SCH
7 30556320003 NGERU NDUTA FAITH F 84.414 NYAHURURU ELITE GIRLS SE. SCH
8 30556301090 MUNYEKI MARTHA MUKUHI F 84.321 NDURURUMO HIGH SCH
9 30544102002 MAINA MWANIKI DANIEL M 83.526 MARY MOTHER OF GRACE SEC SCH
10 30500020005 MAINA MIRIAM WAMBUI F 83.416 NJONJO GIRLS HIGH SCH

TOTAL MALE: 4, FEMALE: 6

KAJIADO COUNTY

1 31515101311 SURUMEN SAITABAU M 84.273 OLKEJUADO HIGH SCH
2 31515101270 OMONDI DERRICK OTIENO M 84.196 OLKEJUADO HIGH SCH
3 31557221001 MWALWALA MATILDA ROSE N F 83.410 SERARE HIGH SCH
4 31557206001 KOMBA MARK M 83.360 NAKEEL SEC SCH
5 31557201002 PARTERI SIMON SAITOTI M 83.250 OLOOLAISER HIGH SCH
6 31557202011 NYAMAI MUENI F 83.236 MAASAI HIGH SCH
7 31557204004 ZAWADI GABRIEL F 83.103 ENOOMATASIANI GIRLS SEC SCH
8 31515101262 KIARIE JOSEPH M 82.273 OLKEJUADO HIGH SCH
9 31557202003 GORO SAMUEL M 82.263 MAASAI HIGH SCH
10 31567106003 MWAHU IRENE WAMBUI F 82.207 DAWAMU ACADEMY

TOTAL MALE: 6, FEMALE: 4

NAROK COUNTY

1 32516106002 KIPIKO T EDWIN M 83.260 SISTER MARY STEPHEN NKOITOI MIXED SEC SCH
2 32516101001 NAIKUMI A KOINET M 82.187 NAROK HIGH SCH
3 32500016001 OMBOGO JUMA STEPHEN M 80.101 KILGORIS BOYS SEC SCH
4 32519302006 ONDIEKI GETUBA KEVIN M 80.081 OLMELIL SEC SCH
5 32516106001 ROBERT P KIOKO M 79.970 SISTER MARY STEPHEN NKOITOI MIXED SEC SCH
6 32516101019 KUMOMORU J SIMEL M 79.054 NAROK HIGH SCH
7 32516101005 NCHOE RICHARD O M 79.003 NAROK HIGH SCH
8 32500015001 NG'ANG'A TERESIA F 77.996 OLE TIPIS GIRLS SEC SCH
9 32516106003 MWANIKI KIMANI ERIC M 77.959 SISTER MARY STEPHEN NKOITOI MIXED SEC SCH
10 32516101003 TIAPUKEL S IKAYO M 77.923 NAROK HIGH SCH

TOTAL MALE: 9, FEMALE: 1

BARINGO COUNTY

1 33517202001 OKOYO SHEILA BOCHABERI F 86.489 KAPROPITA GIRLS HIGH SCH
2 33517203001 CHEROP R ANTHONY M 86.366 KITURO HIGH SCH
3 33517201003 NYAMBANE J ONCHURU M 85.427 KABARNET HIGH SCH
4 33517102005 MAIYO JOSPHAT KIPRUTO M 85.423 SACHO HIGH SCH
5 33517202007 SUNDE GLADYS NAMUNYAK F 85.281 KAPROPITA GIRLS HIGH SCH
6 33517102009 ROBERT T NDIEMA M 84.400 SACHO HIGH SCH
7 33517201002 KIPROP K STAN LEY M 84.277 KABARNET HIGH SCH
8 33500018002 KIRUI NICHOLUS KIPROTICH M 84.180 BARINGO BOYS HIGH SCH
9 33517102012 ASUGA IAN ONCHIRI M 84.076 SACHO HIGH SCH
10 33517202002 JEMUTAI EDITH F 83.370 KAPROPITA GIRLS HIGH SCH

TOTAL MALE: 7, FEMALE: 3

ELGEYO MARAKWET COUNTY

1 34500010001 KUSIENYA KELVIN WAMALWA M 85.590 ST PATRICK ITEN
2 34500010002 RUTTO K GIDEON M 85.571 ST PATRICK ITEN
3 34559502005 TUIKONG J SHEILAH F 85.507 METKEI SEC SCH
4 34518102007 KIPTARUS JELAGAT CAREN F 85.469 SING'ORE GIRLS SEC SCH
5 34520101001 KIPKOECH CHERUIYOT SAMSON M 85.454 CHEBARA SEC SCH
6 34559201002 CHEPKOECH CAROL F 85.420 KAPKENDA GIRLS' HIGH SCH
7 34559502018 TANUI SHARON F 85.203 METKEI SEC SCH
8 34559502001 KIMELI J JOAN F 84.599 METKEI SEC SCH
9 34500010003 KANDIE K ERASTUS M 84.437 ST PATRICK ITEN
10 34559201001 MUSUBI M SARAPHINE F 84.400 KAPKENDA GIRLS' HIGH SCH

TOTAL MALE: 4, FEMALE: 6

BUSIA COUNTY

1 35600007004 OYINGA PAUL NADOLA M 86.269 BUTULA BOYS HIGH SCH
2 35600007017 ORIAS T OSCAR M 85.497 BUTULA BOYS HIGH SCH
3 35600007019 EL'TARIQ ADAM TARIK M 85.413 BUTULA BOYS HIGH SCH
4 35600007002 OWINO NATHAN M 85.271 BUTULA BOYS HIGH SCH
5 35600007001 JUMA M LEWIS M 84.414 BUTULA BOYS HIGH SCH
6 35600007003 WEKESA R SIMIYU M 84.343 BUTULA BOYS HIGH SCH
7 35600007025 MUNUKU W PATRICK M 84.267 BUTULA BOYS HIGH SCH
8 35600007023 OCHIENG' JUMA DONALD M 84.260 BUTULA BOYS HIGH SCH
9 35609103001 OJIAMBO FRANCIS M 83.487 NANDEREMA SEC SCH
10 35606102001 OMODING B ALUKU F 83.357 S.A. KOLANYA GIRLS SEC SCH

TOTAL MALE: 9, FEMALE: 1

BUNGOMA COUNTY

1 36602102001 OJIAMBO AUSTIN M 86.624 KIBABII HIGH SCH
2 36612201002 OMACHAR JOHN OKOIT M 85.549 TEREMI BOYS HIGH SCH
3 36600002003 OUNDO MARION BILY F 85.511 LUGULU GIRLS
4 36600004011 TONGOLA M BRAMWEL M 85.404 FRIENDS KAMUSINGA
5 36600002004 OTWANE SHARON AKADEMERE F 85.383 LUGULU GIRLS
6 36600004023 JUMAH JULIUS ANDREW M 85.367 FRIENDS KAMUSINGA
7 36602101001 MOCHOGE O BOUTROS M 85.354 BUNGOMA HIGH SCH
8 36600004003 ANYUNGU C WANYUNGU M 84.709 FRIENDS KAMUSINGA
9 36621108001 SANYANDA N LINDA F 84.530 MOI GIRLS HIGH SCH, KAMUSINGA
10 36600004013 SIBALILE W SAMSON M 84.511 FRIENDS KAMUSINGA

TOTAL MALE: 7, FEMALE: 3

KAKAMEGA COUNTY

1 37600001004 WAFULA INNOCENT M 86.704 KAKAMEGA HIGH
2 37600005001 INDUMULI ANDABWA MOURINE F 86.700 BUTERE GIRLS HIGH SCH
3 37617201001 OMUSI JOSEPH AMBANI M 86.546 BOOKER ACADEMY
4 37608003001 OPILO MUNYANYA AGGREY M 86.516 BUTERE BOYS HIGH SCH
5 37617407001 WANGAYA KELVIN ERIC M 86.514 ST. BEDA'S BUKAYA SEC SCH
6 37615001003 LUBONGA SETH K M 86.480 MUSINGU BOYS HIGH SCH
7 37600001005 ONUNGA OTIENO ANTHONY M 86.456 KAKAMEGA HIGH
8 37615001007 ASAVA BENSON EFEDHA M 86.444 MUSINGU BOYS HIGH SCH
9 37600001006 OGEMBO BRIAN OTIENO M 86.346 KAKAMEGA HIGH
10 37600001001 MAINA MBURU LEONARD M 85.747 KAKAMEGA HIGH

TOTAL MALE: 9, FEMALE: 1

VIHIGA COUNTY

1 38600006003 KIOKO ERICK MWANZA M 86.730 CHAVAKALI HIGH SCH
2 38622203001 NYANCHAMA OMARI SYLVIA F 86.574 KEVEYE GIRLS' HIGH SCH
3 38600006005 MURIAINI M RASHID M 86.481 CHAVAKALI HIGH SCH
4 38619102002 MUGIRA MUNAMBO SILVERN M 85.761 NYANG'ORI BOYS HIGH SCH
5 38600006004 OUMA ODONGO PHILIP M 85.544 CHAVAKALI HIGH SCH
6 38619102012 NYADIMU N FESTO M 85.530 NYANG'ORI BOYS HIGH SCH
7 38600003014 OWINO TERESA ATIENO F 85.506 BUNYORE GIRLS
8 38619102005 OGONYO IDDY M 85.361 NYANG'ORI BOYS HIGH SCH
9 38619102017 ULLETA ISHMAEL M 85.330 NYANG'ORI BOYS HIGH SCH
10 38619102061 LUYENJI KENNETH M 85.311 NYANG'ORI BOYS HIGH SCH

TOTAL MALE: 8, FEMALE: 2

KISUMU COUNTY

1 39700001001 TONY EDGAR M 86.997 MASENO SCH
2 39701001001 OMOLO CLAUS MARVIN M 86.764 KISUMU BOYS' HIGH SCH
3 39700001033 KIPKEMOI LANG'AT HILLARY M 86.763 MASENO SCH
4 39700001002 KIPYA KIPCHUMBA LAWRENCE M 86.739 MASENO SCH
5 39733213008 RIOBA KEMUNTO DONAH F 86.664 NYAKACH GIRLS' HIGH SCH
6 39700001003 ANADEH UPTYDONE CHARIGA M 86.663 MASENO SCH
7 39700001032 KIPLANGAT EMMANUEL KOECH M 86.617 MASENO SCH
8 39700001024 YATICH EVANS KIBET M 86.609 MASENO SCH
9 39700001040 KIRIGO CHARLES NDIRITU M 86.589 MASENO SCH
10 39700001016 MOCHAMA BARONGO MAXWELL M 86.547 MASENO SCH

TOTAL MALE: 7, FEMALE: 3

KISII COUNTY

1 40735101001 NYAKUNDI GIDEON ONG'ERA M 86.683 MOI GESUSU H SCH
2 40719104003 OKARI SAMSON M 86.599 NYABIGENA SEC SCH
3 40700002001 KENARI O DAVIS M 86.496 KISII HIGH
4 40735101009 NYANG'AU WEBBER ANYONA M 86.493 MOI GESUSU H SCH
5 40700002334 ONSERIO GEOFFREY ONG'UTI M 86.474 KISII HIGH
6 40703201004 WAKUNGWI S CHARDWICK M 85.434 CARDINAL OTUNGA HIGH SCH-MOSOCHO
7 40700002005 AYIENDA MOSETI REINHARD M 85.371 KISII HIGH
8 40700002040 OMARI M ANTHONY M 85.363 KISII HIGH
9 40703103001 AGWATA ESTHER KWAMBOKA F 84.547 KERERI GIRLS HIGH SCH
10 40719104001 OGAKE PHENUEL STEPHEN M 84.460 NYABIGENA SEC SCH

TOTAL MALE: 9, FEMALE: 1

HOMA BAY COUNTY

1 41724201001 OOKO BORNFAITH OTIENO M 86.657 OBERA BOYS' SEC SCH
2 41700004002 AKINYI CAMILLE OKON'GO F 86.580 ASUMBI GIRLS
3 41710301007 OCHIENG BRIAN ODHIAMBO M 86.349 AGORO SARE HIGH SCH
4 41710301001 ONCHANGU MOSOTI BRIAN M 85.596 AGORO SARE HIGH SCH
5 41710301004 GUYA KORINDA YUDA M 85.484 AGORO SARE HIGH SCH
6 41710323001 OWITI CALVINCE M 85.447 KALANDO SEC SCH
7 41710405003 ONGOGO JAMES ODHIAMBO M 85.446 OUR LADY OF MERCY RINGA BOYS SEC SCH
8 41710301110 BUNDI M BUSHNNEL M 85.444 AGORO SARE HIGH SCH
8 41704006001 ONYANGO JAPHETH M 85.444 WIOBIERO SEC SCH
10 41710301020 OKOTH CAPIS OTIENO M 85.436 AGORO SARE HIGH SCH

TOTAL MALE: 9, FEMALE: 1

SIAYA COUNTY

1 42700005002 KIAYE OLIVER M 86.967 MARANDA HIGH
2 42700005003 ELKANA NYANG'ARI OMARE M 86.847 MARANDA HIGH
3 42700005006 CALVIN WISDOM CARLOS M 86.784 MARANDA HIGH
4 42726107001 OTIENO DOMNICK M 86.681 SAWAGONGO HIGH SCH
5 42700005005 ATINA HILLARY HAMISI M 86.657 MARANDA HIGH
6 42700005040 SAMUEL DEYA OMONDI M 86.656 MARANDA HIGH
7 42700005016 BYRON OBALA OUMA M 86.654 MARANDA HIGH
8 42700005009 OCHIENG EVANDER KOKEYO M 86.590 MARANDA HIGH
9 42700005013 OKOTH KEVIN TONY OYUGI M 86.567 MARANDA HIGH
10 42700005091 OKENDO CAMILLUS MISAMA M 86.520 MARANDA HIGH

TOTAL MALE: 10, FEMALE: 0

NYAMIRA COUNTY

1 43706108001 TINEGA K ABIGAIL F 85.389 SIRONGA GIRLS HIGH SCH
2 43700008009 AYAGA K ENOCK M 84.423 NYAMBARIA HIGH SCH
3 43700008010 PETER T CALEB M 84.381 NYAMBARIA HIGH SCH
4 43706143023 MACHOKA EDWIN NYAKUNDI M 84.351 KUURA MIXED SECONDAY
5 43700008013 NYANDORO BERNARD OTWORI M 84.330 NYAMBARIA HIGH SCH
6 43720111084 OGERO BONFACE M 83.267 MWONGORI SEC SCH
7 43720113001 KEBASO MAOSA CLIFF M 82.204 ST. PAUL'S NYANDOCHE
8 43700008020 NYAGACHO ONYIEGO BRIAN M 82.190 NYAMBARIA HIGH SCH
9 43700008021 MOGIRE M EUGENE M 82.164 NYAMBARIA HIGH SCH
10 43700008008 OBIRIA MBOGA JAMES M 82.163 NYAMBARIA HIGH SCH

TOTAL MALE: 9, FEMALE: 1

MIGORI COUNTY

1 44736101002 OUKO INNOCENT P OMONDI M 86.631 ST JOSEPH'S RAPOGI SEC SCH
2 44700006020 ODUNDO BRAMWEL ONYANGO M 86.599 KANGA HIGH
3 44736101005 MAKINI SAMUEL KIMATHI M 86.594 ST JOSEPH'S RAPOGI SEC SCH
4 44700006010 AMWATTA IAN BRIGHT M 86.554 KANGA HIGH
5 44736101001 ODOYO MAXWELL OKATCH M 86.553 ST JOSEPH'S RAPOGI SEC SCH
6 44700006004 NDONG'A STEVE OLUOCH M 86.550 KANGA HIGH
7 44700006031 CHACHA NICHOLAS MOROGA M 86.490 KANGA HIGH
8 44736101008 GRIFFINE JOEL OBURA M 86.480 ST JOSEPH'S RAPOGI SEC SCH
9 44736101013 KERATO GOODWILL JOHN M 86.389 ST JOSEPH'S RAPOGI SEC SCH
10 44700006001 AREK OCHIENG' WIGGINS M 85.647 KANGA HIGH

TOTAL MALE: 10, FEMALE: 0

GARISSA COUNTY

1 45800001211 ELYAS BISHAR AHMED M 82.097 GARISSA HIGH
2 45800001001 YUSSUF ABDINASIR MOHAMED M 80.094 GARISSA HIGH
3 45801105001 SAFIYA ADOW HASSAN F 77.977 UMUSALAMA GIRLS' SEC SCH
4 45801106002 HUSSEIN ABDIKADIR HAJI M 75.947 YOUNG MUSLIM HIGH SCH
5 45981506003 AHMED ABDULAHI MOHAMED M 75.860 HAGADERA SEC SCH
6 45800002002 ATIENO IRENE OMOLO F 74.801 NEP GIRLS HIGH
7 45800001014 MOHAMEDNOOR ISSAK ALIO M 74.773 GARISSA HIGH
8 45801105004 KHADIJA ATIK MOHAMED F 74.769 UMUSALAMA GIRLS' SEC SCH
9 45801106003 ISSA ABDULLAHI M 71.780 YOUNG MUSLIM HIGH SCH
10 45800001002 MOHAMMAD SIRAJI ABDULLAHI M 71.720 GARISSA HIGH

TOTAL MALE: 7, FEMALE: 3

WAJIR COUNTY

1 46802101002 HAMDI HASSAN SALAT M 76.924 WAJIR HIGH SCH
2 46802101001 MUKTAR ADEN ABDI M 74.783 WAJIR HIGH SCH
3 46802102001 HUSSEIN KUSOW YARROW M 73.759 SABUNLEY SEC SCH
4 46808101001 ABDIKARIM BASH ADAN M 73.733 GRIFTU SEC SCH
5 46802101003 HASSAN MAHAT FARAH M 72.796 WAJIR HIGH SCH
6 46802101027 AFTIN IBRAHIM ALIOW M 71.630 WAJIR HIGH SCH
7 46808101087 SIYAD SULEIMAN ABDILLE M 70.721 GRIFTU SEC SCH
8 46802101007 MOHAMUD ADAN OSMAN M 70.630 WAJIR HIGH SCH
9 46820101001 ABDIWAHAB ABDI ADOW M 69.510 HABASWEIN BOYS SEC SCH
10 46802102008 SHUKRI HASSAN ABDI M 68.496 SABUNLEY SEC SCH

TOTAL MALE: 10, FEMALE: 0

MANDERA COUNTY

1 47803101259 ABDISALAN ADAN IBRAHIM M 76.910 MANDERA SEC SCH
2 47803102001 HAMDI BARRE MOHAMED F 74.766 MOI GIRLS SEC SCH.
3 47817101038 MOHAMED ALIO HASSANOW M 73.751 WAYAM SEC SCH
4 47803101198 ADAN DIMBIL ALI M 72.736 MANDERA SEC SCH
5 47803101006 HASSAN ABDI YUSSUF M 72.564 MANDERA SEC SCH
6 47803101008 MOHAMED HASSAN ADAN M 71.719 MANDERA SEC SCH
7 47803103001 NASRA HASSAN ALI F 71.717 BORDER POINT SEC SCH
8 47803101010 MOHAMEDNUR AHMED KORIYOW NUR M 71.643 MANDERA SEC SCH
9 47812101001 KEROW YUSSUF MAALIM M 71.623 SHEIKH ALI HIGH SCH
10 47811101093 ABDIWAHID ADOW IBRAHIM M 71.541 ELWAK SEC SCH

TOTAL MALE: 8, FEMALE: 2


Kenya Certificate Of Secondary Education (KCSE) 2012 Results Out

Further Reading:
 
 
The 2012 Kenya Certificate Of Secondary Education Results were announced this morning at Mitihani House in Nairobi, by the Minister of Education Hon. Mutula kilonzo. Parents, students and gurdians are asked to obtain the results through a short text SMS text to 5052.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     
For this year, the top student isTony Edgar of Maseno School in Siaya County. He is followed by Kiayie Oliver Of Maranda High School and Victor Borona of Alliance High School is third.                                                                                                                                                                                                                                 
The Top Students in the country in order of merit are:                                                                                                                                                                                                                                       
Tony Edgar
Kiayie Oliver
Victor Borona
Abdallah Hamsa
Elkana Nyarangi Obare
Tasmeen Abdukarim

Top Schools Nationally

Moi High School Kabarak
Alliance High School
Mary Mother Of Grace, Laikipia County
Strathmore School
Kenya High School

Top National Schools

Alliance High School, kiambu County
Kenya High School, Nairobi county
Alliance Girls High School, Kiambu County
Maranda High School, Siaya County
Loreto High School, Limuru County

The Top ten Counties In Order Of Merit Are:

[ I ]. Samburu
[ II ]. West Pokot
[ III ]. Elgeyo Marakwet
[ IV ]. Siaya
[ V ]. Embu
[ VI]. Transzoia
[ VII ]. Bomet
[ VIII ]. Nandi
[ IX ]. Uasin Gishu
[ X ]. Kisumu.

Please check back for more.

Congratulations to the KCSE class of 2012. May God continue to bless kenya.

KCPE 2012 All Stars


KCSE 2012 Results: The Top 5 Schools Per County            
                              

    
TAITA TAVETA

1     1114102     MURRAY GIRLS' HIGH SCHOOL     County     143     53.202
2     1100003     KENYATTA HIGH MWATATE     National     186     52.229
3     1101101     DR.AGGREY HIGH SCHOOL     County     121     49.429
4     1100004     BURA GIRLS     National     174     48.88
5     1101201     ST. MARY'S HIGH SCHOOL LUSHANGONYI     County     64     45.499

 KWALE

1     2110208     LULU HIGH SCHOOL     Private     57     48.801
2     2100006     MATUGA GIRLS HIGH SCHOOL     National     134     43.505
3     2105104     WAA HIGH SCHOOL     County     118     40.876
4     2105108     WAA GIRLS SECONDARY SCHOOL     County     184     40.378
5     2110210     KINGWEDE MIXED SECONDARY SCHOOL     District     159     37.64

 MOMBASA    

1     3121101     SHEIKH KHALIFA BIN ZAYED AL-NAHYAN SECONDARY AND T     Private     149     65.416
2     3106106     THE AGA KHAN HIGH SCHOOL, MOMBASA     Private     150     62.19
3     3106120     ABU HUREIRA ACADEMY     Private     57     61.452
4     3106115     MEMON HIGH SCHOOL     Private     128     59.157
5     3121102     LIGHT ACADEMY     Private     27     58.65

KILIFI    

1     4107119     MALINDI PREMIER SCHOOL     Private     20     56.749
2     4107112     MALINDI PROGRESSIVE ACADEMY     Private     45     54.775
3     4107110     TAWHEED MUSLIM GIRLS ACADEMY     Private     57     44.541
4     4122103     KOMBENI GIRLS SECONDARY SCHOOL     County     140     44.311
5     4122105     RIBE GIRLS SECONDARY SCHOOL     County     173     41.338

 TANA RIVER   

1     5112205     GARSEN HIGH SCHOOL     District     79     22.094
2     5112203     KIPINI SECONDARY SCHOOL     County     42     21.517
3     5103103     WENJE SECONDARY SCHOOL     County     58     21.319
4     5103101     HOLA BOYS SECONDARY SCHOOL     County     118     21.123
5     5112202     NGAO GIRLS SECONDARY SCHOOL     County     70     20.783

LAMU

1     6104205     BAHARI SECONDARY SCHOOL     District     39     35.207
2     6104102     LAMU GIRLS SECONDARY SCHOOL     County     105     33.705
3     6104203     SACRED HEART GIRLS' SECONDARY SCHOOL     Private     33     32.497
4     6104202     BAKANJA SECONDARY SCHOOL     Private     29     31.049
5     6104204     HONGWE SECONDARY SCHOOL     District     108     27.152

 NYANDARUA    

1     7200009     KARIMA GIRLS     National     215     71.428
2     7214117     KISIMA  MIXED SECONDARY SCHOOL     Private     35     71.301
3     7214110     NYAHURURU ELITE SENIOR SCHOOL     Private     44     68.238
4     7216101     NJABINI BOYS HIGH SCHOOL     County     138     65.406
5     7214101     NYAHURURU HIGH SCHOOL     County     178     64.157

 NYERI

1     8202003     ST. MARY'S BOYS SECONDARY SCHOOL     Private     109     70.439
2     8200010     BISHOP GATIMU NGANDU GIRLS HIGH SCHOOL     National     207     67.687
3     8219101     SOUTH TETU GIRLS' HIGH SCHOOL     County     91     67.417
4     8202001     NYERI HIGH SCHOOL     County     213     67.34
5     8237012     MAHIGA GIRLS SECONDARY SCHOOL     County     172     65.929

KIRINYAGA  

1     9200011     KABARE GIRLS' HIGH SCHOOL     National     186     64.302
2     9203405     MUTIRA GIRLS SECONDARY SCHOOL     County     179     60.733
3     9200012     BARICHO HIGH SCHOOL     National     313     60.652
4     9222301     NGIRIAMBU GIRLS SECONDARY SCHOOL     County     164     59.485
5     9222201     KIANYAGA HIGH SCHOOL     County     203     59.147

 MURANG'A    

1     1E+07             PIONEER SCHOOL     Private     151     73.558
2     1E+07             NJIIRI SCHOOL     County     256     69.255
3     1E+07             MURANGA HIGH     National     208     66.122
4     1E+07             KAHUHIA GIRLS' HIGH SCHOOL     County     201     63.535
5     1E+07             KIAGUTHU BOYS SECONDARY SCHOOL     County     164     57.339

 KIAMBU    

1     1.1E+07     ALLIANCE HIGH SCHOOL     National     238     78.492
2     1.1E+07     ALLIANCE GIRLS' HIGH SCHOOL     National     218     75.828
3     1.1E+07     LORETO HIGH SCHOOL LIMURU     National     182     75.266
4     1.1E+07     MARYHILL GIRLS HIGH SCHOOL     National     151     74.041
5     1.1E+07     MANGU HIGH SCHOOL     National     201     72.477

 MACHAKOS    

1     1.2E+07     MACHAKOS GIRLS' HIGH SCHOOL     County     201     65.983
2     1.2E+07     MACHAKOS BOYS     National     169     64.563
3     1.2E+07     LUKENYA HIGH SCHOOL     Private     99     63.308
4     1.2E+07     ALIM HIGH SCHOOL     Private     40     57.266
5     1.2E+07     CARMEL GIRLS SECONDARY SCHOOL     Private     79     57.124

 KITUI   

1     1.3E+07     MUTHALE GIRLS     National     163     65.211
2     1.3E+07     ST CHARLES LWANGA SCHOOL     County     147     65.167
3     1.3E+07     ST. ANGELA'S GIRLS SECONDARY SCHOOL     County     140     63.247
4     1.3E+07     NZAUNI SECONDARY SCHOOL     County     44     61.381
5     1.3E+07     MULANGO GIRLS HIGH SCHOOL     County     126     56.121

EMBU   

1     1.4E+07     KYENI GIRLS' HIGH SCHOOL     County     135     68.971
2     1.4E+07     NGUVIU BOYS HIGH SCHOOL     County     152     66.244
3     1.4E+07     MOI HIGH MBIRURI     National     129     64.424
4     1.4E+07     NGUVIU GIRLS SECONDARY SCHOOL     County     130     62.713
5     1.4E+07     KANGARU SCHOOL     County     181     61.278

 MERU   

1     1.5E+07     MERU SCHOOL     National     230     69.833
2     1.5E+07     ONTULILI BOYS SECONDARY SCHOOL     County     108     67.57
3     1.5E+07     BUREIRURI BOYS SECONDARY SCHOOL     County     190     67.333
4     1.5E+07     NKUBU HIGH SCHOOL     County     209     64.324
5     1.5E+07     KAAGA GIRLS' HIGH SCHOOL     County     217     63.06

 MARSABIT  

1     1.6E+07     ST PAUL SECONDARY SCHOOL     Private     48     56.978
2     1.6E+07     BISHOP CAVALLERA GIRLS SECONDARY SCHOOL     Private     41     46.091
3     1.6E+07     DR.GODANA MEMORIAL  BOYS  SECONDARY SCHOOL     County     39     42.176
4     1.6E+07     OMC SEC SCHOOL     Private     28     41.526
5     1.6E+07     MARSABIT BOYS HIGH SCHOOL     County     166     29.63

 ISIOLO

1     1.7E+07     ISIOLO ST.MARY'S GIRLS SECONDARY SCHOOL     Private     56     41.238
2     1.7E+07     SACRED HEART OF JESUS MINOR SEMINARY     Private     31     32.73
3     1.7E+07     MACCI BOYS SECONDARY SCHOOL     Private     11     31.432
4     1.7E+07     MACCI SECONDARY SCHOOL     Private     6     29.772
5     1.7E+07     ISIOLO BOYS SECONDARY SCHOOL     County     131     27.983

MAKUENI    

1     1.8E+07     PRECIOUS BLOOD SEC.SCHOOL - KILUNGU     County     95     68.183
2     1.8E+07     MBOONI GIRLS     County     155     64.802
3     1.8E+07     MAKUENI BOYS     National     222     63.891
4     1.8E+07     MAKUENI GIRLS HIGH SCHOOL     County     142     60.745
5     1.8E+07     MUKAA BOYS' HIGH SCHOOL     County     172     56.169

THARAKA NITHI    

1     1.9E+07     MATERI GIRLS SECONDARY SCHOOL     Private     86     66.136
2     1.9E+07     IKUU BOYS HIGH SCHOOL     National     191     63.496
3     1.9E+07     CHOGORIA GIRLS     National     203     62.156
4     1.9E+07     CHOGORIA BOYS HIGH SCHOOL     County     175     60.595
5     1.9E+07     IKAWA SECONDARY SCHOOL     District     116     57.138

NAIROBI    

1     2E+07     STRATHMORE SCHOOL     Private     79     76.724
2     2E+07     THE KENYA HIGH SCHOOL     National     207     75.907
3     2E+07     PRECIOUS BLOOD RIRUTA     County     129     75.149
4     2E+07     STAREHE BOYS' CENTRE & SCHOOL     National     206     74.806
5     2E+07     NAIROBI SCHOOL     National     297     73.477

 TURKANA    

1     2.2E+07     LODWAR BOYS HIGH SCHOOL     National     141     55.887
2     2.2E+07     TURKANA GIRLS' SECONDARY SCHOOL     County     87     50.904
3     2.2E+07     KATILU SECONDARY SCHOOL     County     123     42.431
4     2.2E+07     KAKUMA SECONDARY SCHOOL     County     112     37.356
5     2.2E+07     KAINUK MIXED SECONDARY SCHOOL     District     47     37.114

 SAMBURU  

1     2.3E+07     SAMBURU HIGH SCHOOL     Private     23     61.899
2     2.3E+07     ST. THERESA'S GIRLS SECONDARY SCHOOL     Private     39     61.594
3     2.3E+07     GOOD SHEPHERD MINOR SEMINARY     Private     16     58.1
4     2.3E+07     MARALAL HIGH SCHOOL     National     130     52.022
5     2.3E+07     BARAGOI BOYS SECONDARY SCHOOL     County     68     39.229

 TRANS NZOIA    

1     2.4E+07     ST BRIGIDS KIMININI     National     178     68.978
2     2.4E+07     ST.TERESA'S  SECONDARY SCHOOL BIKEKE     District     82     68.136
3     2.4E+07     ST.ANTHONY'S BOYS' HIGH SCHOOL - KITALE     County     212     64.759
4     2.4E+07     ST. JOSEPH'S BOYS HIGH SCHOOL - KITALE     National     372     62.476
5     2.4E+07     ST. MONICA'S GIRLS HIGH SCHOOL, KITALE     County     133     61.199

 WEST POKOT    

1     2.5E+07     CHEWOYET H SCH     County     229     68.507
2     2.5E+07     KAPENGURIA BOYS HIGH SCHOOL     County     246     64.403
3     2.5E+07     TARTAR GIRLS     National     226     47.772
4     2.5E+07     ST. ANNES' GIRLS' SEC     District     23     46.79
5     2.5E+07     ORTUM SECONDARY SCHOOL     County     242     45.617

 BOMET    

1     2.6E+07     MOI SIONGIROI GIRLS' SECONDARY SCHOOL     County     127     66.744
2     2.6E+07     KAPLONG GIRLS SECONDARY SCHOOL     National     159     61.812
3     2.6E+07     SIMOTI SECONDARY SCHOOL     District     55     61.428
4     2.6E+07     LONGISA HIGH SCHOOL     District     239     61.333
5     2.6E+07     EMMANUEL BOITO BOYS HIGH SCHOOL     Private     28     61.09

UASIN GISHU   

1     2.7E+07     MOI GIRLS' HIGH SCHOOL- ELDORET     National     204     75.156
2     2.7E+07     SEGERO SDA     Private     114     66.562
3     2.7E+07     DRY GIRLS SECONDARY SCHOOL     County     105     62.304
4     2.7E+07     MOTHER OF APOSTLES SEMINARY     Private     81     61.941
5     2.7E+07     LORETO HIGH SCHOOL, MATUNDA     County     156     61.351

 NAKURU    

1     2.8E+07     MOI HIGH SCHOOL KABARAK     Private     253     78.859
2     2.8E+07     MOLO ACADEMY     County     53     74.848
3     2.8E+07     ANESTAR BOYS HIGH SCH - LANET     Private     77     74.005
4     2.8E+07     ANESTAR BOYS HIGH SCHOOL     Private     64     71.678
5     2.8E+07     MARY MOUNT SECONDARY SCHOOL     County     139     68.545

 KERICHO    

1     2.9E+07     MOI TEA GIRLS SECONDARY SCHOOL     County     90     73.624
2     2.9E+07     LITEIN HIGH SCHOOL     County     208     69.237
3     2.9E+07     TENGECHA BOYS HIGH SCHOOL     County     273     66.998
4     2.9E+07     KIPSIGIS GIRLS' HIGH SCHOOL     National     209     64.106
5     2.9E+07     TENGECHA GIRLS      County     143     61.959

29 NANDI    

1     3E+07     KAPSABET BOYS     National     256     74.633
2     3E+07     KEMELOI BOYS SECONDARY SCHOOL      County     76     69.287
3     3E+07     KAPSABET GIRLS HIGH SCHOOL     County     185     65.04
4     3E+07     ST.JOSEPH'S GIRLS-CHEPTERIT     County     164     64.409
5     3E+07     METEITEI BOYS SECONDARY SCHOOL     County     155     62.469

LAIKIPIA    

1     3.1E+07     MARY MOTHER OF GRACE SECONDARY SCHOOL     Private     28     76.725
2     3.1E+07     NYAHURURU ELITE GIRLS SE. SCHOOL     Private     43     73.392
3     3.1E+07     NEW DAWN ORPHANS SECONDARY SCHOOL     Private     20     64.188
4     3.1E+07     NJONJO GIRLS HIGH SCHOOL     National     171     59.714
5     3.1E+07     NDURURUMO HIGH SCHOOL     County     178     59.302

 KAJIADO  

1     3.2E+07     MAASAI HIGH SCHOOL     Private     21     69.077
2     3.2E+07     DAWAMU ACADEMY     Private     36     66.793
3     3.2E+07     MAASAI ACADEMY     Private     51     57.415
4     3.2E+07     SERARE HIGH SCHOOL     Private     14     55.392
5     3.2E+07     OLOOLAISER HIGH SCHOOL     County     101     54.409

NAROK   

1     3.3E+07     SISTER MARY STEPHEN NKOITOI MIXED SEC SCH     Private     103     51.83
2     3.3E+07     FANAKA HIGH SCHOOL     Private     23     41.727
3     3.3E+07     OLCHEKUT SUPAT APOSTOLIC SCHOOL (LEMEK)     Private     46     41.159
4     3.3E+07     NAROK HIGH SCHOOL     County     215     40.397
5     3.3E+07     OLE TIPIS GIRLS SECONDARY SCHOOL     National     152     39.969

BARINGO    

1     3.4E+07     SACHO HIGH SCHOOL     Private     118     70.42
2     3.4E+07     KAPROPITA  GIRLS  HIGH  SCHOOL     County     200     58.851
3     3.4E+07     KABARNET HIGH SCHOOL     County     231     56.645
4     3.4E+07     EMINING SECONDARY SCHOOL     County     131     56.33
5     3.4E+07     ELDAMA RAVINE GIRLS HIGH SCHOOL     District     92     53.129

 ELGEYO MARAKWET

1     3.5E+07     METKEI SECONDARY SCHOOL     County     81     70.754
2     3.5E+07     SING'ORE GIRLS SECONDARY SCHOOL     County     155     65.368
3     3.5E+07     ST PATRICK ITEN     National     170     65.149
4     3.5E+07     MARIA SOTI GIRLS EDUCATIONAL CENTRE     Private     22     64.72
5     3.5E+07     CHEBARA SECONDARY SCHOOL     County     136     61.617

BUSIA    

1     3.6E+07     BUTULA BOYS HIGH SCHOOL     National     183     64.082
2     3.6E+07     NAMBALE SECONDARY SCHOOL     County     146     55.269
3     3.6E+07     SIGALAME HIGH SCHOOL     County     144     53.942
4     3.6E+07     LUGULU A.C SECONDARY SCHOOL     County     104     49.461
5     3.6E+07     ST. CECILIA NANGINA GIRLS HIGH SCHOOL     County     184     49.271

BUNGOMA    

1     3.7E+07     FRIENDS KAMUSINGA     National     296     68.286
2     3.7E+07     LUGULU GIRLS     National     324     61.1
3     3.7E+07     KIBABII HIGH SCHOOL     County     291     59.95
4     3.7E+07     TEREMI  BOYS  HIGH  SCHOOL     County     245     57.412
5     3.7E+07     CARDINAL OTUNGA GIRLS HIGH SCHOOL     County     156     57.197

KAKAMEGA    

1     3.8E+07     BOOKER ACADEMY     Private     125     64.86
2     3.8E+07     ST.PETER'S SEMINARY     Private     47     64.339
3     3.8E+07     MUSINGU BOYS HIGH SCHOOL     County     230     59.882
4     3.8E+07     THE SACRED HEART GIRLS, MUKUMU     County     295     59.492
5     3.8E+07     BUTERE GIRLS HIGH SCHOOL     National     277     58.625

 VIHIGA

1     3.9E+07     NYANG'ORI BOYS HIGH SCHOOL     County     219     68.241
2     3.9E+07     BUNYORE GIRLS     National     270     65.143
3     3.9E+07     CHAVAKALI HIGH SCHOOL     National     258     60.15
4     3.9E+07     MUDASA ACADEMY     Private     40     59.954
5     3.9E+07     KEVEYE GIRLS' HIGH SCHOOL     County     200     57.048

 KISUMU   

1     4E+07     MASENO SCHOOL     National     227     74.29
2     4E+07     KISUMU GIRL'S HIGH SCHOOL     National     234     65.289
3     4E+07     CHEMELIL SUGAR ACADEMY     Private     99     63.505
4     4E+07     KISUMU BOYS' HIGH SCHOOL     County     246     62.703
5     4E+07     NYAKACH GIRLS' HIGH SCHOOL     County     220     59.556

 KISII   

The Top School in Kisii County: Kisii High School, A National School. Picture na Petronillah Ogoti, Gusii.com files.

Kisii High School, A National School
1     4.1E+07     KISII HIGH     National     342     64.656
2     4.1E+07     KERERI GIRLS HIGH SCHOOL     County     250     63.263
3     4.1E+07     NYABIGENA SEC SCHOOL     County     129     63.229
4     4.1E+07     ST. CHARLES LWANGA ICHUNI GIRLS HIGH SCHOOL     County     79     60.939
5     4.1E+07     MOI GESUSU H SCH     County     130     60.534

 HOMA BAY    

1     4.2E+07     AGORO SARE HIGH SCHOOL     County     217     67.914
2     4.2E+07     ASUMBI GIRLS     National     272     65.781
3     4.2E+07     HOMA BAY HIGH SCHOOL     County     230     60.368
4     4.2E+07     ORERO BOYS SECONDARY SCHOOL     County     216     60.066
5     4.2E+07     ORIWO BOYS HIGH SCHOOL     County     264     59.268

 SIAYA

1     4.3E+07     MARANDA HIGH     National     283     75.644
2     4.3E+07     SAWAGONGO HIGH SCHOOL     County     244     68.03
3     4.3E+07     RAMBA SECONDARY SCHOOL     County     186     67.021
4     4.3E+07     ST. MARY'S SCHOOL, YALA     County     229     66.243
5     4.3E+07     NGIYA GIRLS HIGH SCHOOL     National     187     60.49

 NYAMIRA  

1     4.4E+07     NYAMBARIA  HIGH SCHOOL     National     273     64.028
2     4.4E+07     ST. PAUL'S NYANDOCHE     District     40     56.382
3     4.4E+07     ST MATHIAS MULUMBA SECONDARY SCHOOL     District     33     55.844
4     4.4E+07     GESIAGA SECONDARY SCHOOL     District     44     53.01
5     4.4E+07     SIRONGA GIRLS HIGH SCHOOL     County     232     52.966

MIGORI   

1     4.5E+07     KANGA HIGH     National     241     73.331
2     4.5E+07     ST JOSEPH'S RAPOGI SECONDARY SCHOOL     County     207     71.037
3     4.5E+07     B.L. TEZZA SECONDARY SCHOOL     District     58     61.029
4     4.5E+07     KANYAWANGA SECONDARY SCHOOL      County     226     59.611
5     4.5E+07     KOKURO SECONDARY SCHOOL     County     70     56.966

GARISSA    

1     4.6E+07     YOUNG MUSLIM HIGH SCHOOL     Private     97     37.72
2     4.6E+07     GARISSA HIGH     National     283     34.791
3     4.6E+07     AL- FAROUQ SEC     District     32     28.406
4     4.6E+07     UMUSALAMA GIRLS' SECONDARY SCHOOL     District     186     24.071
5     4.6E+07     TETU SECONDARY SCHOOL     District     55     23.027

 WAJIR    

1     4.7E+07     WAJIR HIGH SCHOOL     County     140     39.02
2     4.7E+07     BUTE BOYS SECONDARY SCHOOL     District     86     32.056
3     4.7E+07     SABUNLEY SECONDARY SCHOOL     County     143     29.766
4     4.7E+07     KUTULO GIRLS SECONDARY SCHOOL     District     27     27.989
5     4.7E+07     GRIFTU SECONDARY SCHOOL     District     141     27.368

 MANDERA    

1     4.8E+07     MANDERA SECONDARY SCHOOL     County     280     31.721
2     4.8E+07     SHEIKH ALI HIGH SCHOOL     County     145     30.369
3     4.8E+07     WAYAM SECONDARY SCHOOL     County     56     30.084
4     4.8E+07     RHAMU DIMTU BOYS SECONDARY     District     54     26.401
5     4.8E+07     CHIEF MOHAMED JARI SECONDARY SCHOOL     District

More to follow and may God bless Kenya

KCSE 2012 Results: The Top 100 Positions [ County Schools ]

RANK     CODE     NAME     ENTRY WITH MARKS     GRADE     PERF INDEX     COUNTY
1     20405004     PRECIOUS BLOOD RIRUTA     129     B+     75.149     NAIROBI
2     27538208     MOLO ACADEMY     53     B+     74.848     NAKURU
3     28512112     MOI TEA GIRLS SECONDARY SCHOOL     90     B+     73.624     KERICHO
4     44736101     ST JOSEPH'S RAPOGI SECONDARY SCHOOL     207     B+     71.037     MIGORI
5     34559502     METKEI SECONDARY SCHOOL     81     B+     70.754     ELGEYO MARAKWET
6     29523101     KEMELOI BOYS SECONDARY SCHOOL      76     B+     69.287     NANDI
7     10227301     NJIIRI SCHOOL     256     B+     69.255     MURANG'A
8     28522505     LITEIN HIGH SCHOOL     208     B+     69.237     KERICHO
9     14333201     KYENI GIRLS' HIGH SCHOOL     135     B+     68.971     EMBU
10     27538204     MARY MOUNT SECONDARY SCHOOL     139     B+     68.545     NAKURU
11     24505101     CHEWOYET H SCH     229     B+     68.507     WEST POKOT
12     27536202     BAHATI GIRLS SECONDARY SCHOOL     83     B+     68.342     NAKURU
13     38619102     NYANG'ORI BOYS HIGH SCHOOL     219     B+     68.241     VIHIGA
14     18336101     PRECIOUS BLOOD SEC.SCHOOL - KILUNGU     95     B+     68.183     MAKUENI
15     42726107     SAWAGONGO HIGH SCHOOL     244     B     68.03     SIAYA
16     41710301     AGORO SARE HIGH SCHOOL     217     B     67.914     HOMA BAY
17     15334102     ONTULILI BOYS SECONDARY SCHOOL     108     B     67.57     MERU
18     20401007     BURUBURU GIRLS SEC     185     B     67.544     NAIROBI
19     8219101     SOUTH TETU GIRLS' HIGH SCHOOL     91     B     67.417     NYERI
20     8202001     NYERI HIGH SCHOOL     213     B     67.34     NYERI
21     15309101     BUREIRURI BOYS SECONDARY SCHOOL     190     B     67.333     MERU
22     42721202     RAMBA SECONDARY SCHOOL     186     B     67.021     SIAYA
23     28522501     TENGECHA BOYS HIGH SCHOOL     273     B     66.998     KERICHO
24     27537301     NAIVASHA GIRLS SECONDARY SCHOOL     106     B     66.886     NAKURU
25     25551207     MOI SIONGIROI GIRLS' SECONDARY SCH     127     B     66.744     BOMET
26     14355201     NGUVIU BOYS HIGH SCHOOL     152     B     66.244     EMBU
27     42726101     ST. MARY'S SCHOOL, YALA     229     B     66.243     SIAYA
28     20405003     MOI GIRLS' SCHOOL NAIROBI     241     B     66.01     NAIROBI
29     12301702     MACHAKOS GIRLS' HIGH SCHOOL     201     B     65.983     MACHAKOS
30     8237012     MAHIGA GIRLS SECONDARY SCHOOL     172     B     65.929     NYERI
31     7216101     NJABINI BOYS HIGH SCHOOL     138     B     65.406     NYANDARUA
32     34518102     SING'ORE GIRLS SECONDARY SCHOOL     155     B     65.368     ELGEYO MARAKWET
33     13302102     ST CHARLES LWANGA SCHOOL     147     B     65.167     KITUI
34     29513101     KAPSABET GIRLS HIGH SCHOOL     185     B     65.04     NANDI
35     18323101     MBOONI GIRLS     155     B     64.802     MAKUENI
36     11236101     ST.FRANCIS GIRLS HIGH SCHOOL (MANG'U)     154     B     64.793     KIAMBU
37     23503101     ST.ANTHONY'S BOYS' HIGH SCH - KITALE     212     B     64.759     TRANSNZOIA
38     11205201     ST. ANNE'S SEC. SCHOOL-LIOKI     97     B     64.642     KIAMBU
39     29513401     ST.JOSEPH'S GIRLS-CHEPTERIT     164     B     64.409     NANDI
40     24505104     KAPENGURIA BOYS HIGH SCHOOL     246     B     64.403     WEST POKOT
41     15319101     NKUBU HIGH SCHOOL     209     B     64.324     MERU
42     7214101     NYAHURURU HIGH SCHOOL     178     B     64.157     NYANDARUA
43     7213101     NYANDARUA HIGH SCHOOL     187     B     63.646     NYANDARUA
44     10238101     KAHUHIA GIRLS' HIGH SCHOOL     201     B     63.535     MURANG'A
45     40703103     KERERI GIRLS HIGH SCHOOL     250     B     63.263     KISII
46     13302103     ST. ANGELA'S GIRLS SECONDARY SCHOOL     140     B     63.247     KITUI
47     40719104     NYABIGENA SEC SCHOOL     129     B     63.229     KISII
48     15304102     KAAGA GIRLS' HIGH SCHOOL     217     B     63.06     MERU
49     11205204     KIAMBU HIGH SCHOOL     197     B     62.851     KIAMBU
50     14355202     NGUVIU GIRLS SECONDARY SCHOOL     130     B     62.713     EMBU
51     39701001     KISUMU BOYS' HIGH SCHOOL     246     B     62.703     KISUMU
52     29542101     METEITEI BOYS SECONDARY SCHOOL     155     B     62.469     NANDI
53     20406011     ST. GEORGE'S GIRLS' SECONDARY SCHOOL     247     B     62.305     NAIROBI
54     26534103     DRY GIRLS SECONDARY SCHOOL     105     B     62.304     UASIN GISHU
55     28522509     TENGECHA GIRLS      143     B     61.959     KERICHO
56     34520101     CHEBARA SECONDARY SCHOOL     136     B     61.617     ELGEYO MARAKWET
57     13339105     NZAUNI SECONDARY SCHOOL     44     B     61.381     KITUI
58     26509140     LORETO HIGH SCHOOL, MATUNDA     156     B     61.351     UASIN GISHU
59     34520102     ST. PETER'S MARAKWET BOYS SECONDARY SCHOOL     119     B     61.298     ELGEYO MARAKWET
60     14303101     KANGARU SCHOOL     181     B     61.278     EMBU
61     23503102     ST. MONICA'S GIRLS HIGH SCHOOL, KITALE     133     B     61.199     TRANSNZOIA
62     14341201     NYANGWA BOYS' HIGH SCHOOL     118     B     61.177     EMBU
63     28553202     KABIANGA HIGH SCHOOL     275     B     61.051     KERICHO
64     8217101     KANJURI HIGH SCHOOL     202     B     61.019     NYERI
65     40735201     ST. CHARLES LWANGA ICHUNI GIRLS HIGH SCHOOL     79     B     60.939     KISII
66     11207101     THIKA HIGH SCHOOL     187     B     60.881     KIAMBU
67     8237009     OTHAYA GIRLS SECONDARY SCHOOL      119     B     60.799     NYERI
68     20406002     STATEHOUSE GIRLS H. SCH     220     B-     60.765     NAIROBI
69     18307102     MAKUENI GIRLS HIGH SCHOOL     142     B     60.745     MAKUENI
70     9203405     MUTIRA GIRLS SECONDARY SCHOOL     179     B-     60.733     KIRINYAGA
71     25508101     TENWEK HIGH SCHOOL     162     B     60.717     BOMET
72     8237001     KARIMA BOYS' HIGH SCHOOL     154     B-     60.615     NYERI
73     19326201     CHOGORIA BOYS HIGH SCHOOL     175     B     60.595     THARAKANITHI
74     40735101     MOI GESUSU H SCH     130     B     60.534     KISII
75     23528108     FRIENDS BWAKE SECONDARY SCHOOL     64     B-     60.406     TRANSNZOIA
76     41704001     HOMA BAY HIGH SCHOOL     230     B-     60.368     HOMA BAY
77     26534116     A.I.C. CHEBISAAS BOYS SEC SCHOOL     103     B-     60.333     UASIN GISHU
78     42721201     ST. MARY'S LWAK GIRLS' SCHOOL     256     B-     60.309     SIAYA
79     8237004     CHINGA BOYS HIGH SCHOOL     117     B-     60.124     NYERI
80     8237005     OTHAYA BOYS HIGH SCHOOL     211     B-     60.09     NYERI
81     41704107     ORERO BOYS SECONDARY SCHOOL     216     B-     60.066     HOMA BAY
82     36602102     KIBABII HIGH SCHOOL     291     B     59.95     BUNGOMA
83     37615001     MUSINGU BOYS HIGH SCHOOL     230     B-     59.882     KAKAMEGA
84     28522520     A.I.C LITEIN GIRLS SECONDARY S CHOOL     117     B-     59.869     KERICHO
85     27570201     KOELEL SECONDARY SCHOOL     259     B-     59.809     NAKURU
86     42738101     ST. FRANCIS RANGA'LA GIRLS SECONDARY SCHOOL      445     B-     59.647     SIAYA
87     44717101     KANYAWANGA SECONDARY SCHOOL      226     B-     59.611     MIGORI
88     39733213     NYAKACH GIRLS' HIGH SCHOOL     220     B-     59.556     KISUMU
89     37616007     THE SACRED HEART GIRLS, MUKUMU     295     B-     59.492     KAKAMEGA
90     9222301     NGIRIAMBU GIRLS SECONDARY SCHOOL     164     B-     59.485     KIRINYAGA
91     26509114     PAUL BOIT BOYS SECONDARY SCHOOL     93     B-     59.444     UASIN GISHU
92     11230101     MARY LEAKEY GIRLS' HIGH SCHOOL     191     B-     59.345     KIAMBU
93     30556301     NDURURUMO HIGH SCHOOL     178     B-     59.302     LAIKIPIA
94     41731303     ORIWO BOYS HIGH SCHOOL     264     B-     59.268     HOMA BAY
95     40703201     CARDINAL OTUNGA HIGH SCH-MOSOCHO     196     B-     59.171     KISII
96     29541201     SAMOEI BOYS SECONDARY SCHOOL     159     B-     59.151     NANDI
97     9222201     KIANYAGA HIGH SCHOOL     203     B-     59.147     KIRINYAGA
98     27536201     JOMO KENYATTA HIGH SCHOOL      240     B-     59.138     NAKURU
99     29513303     OUR LADYOF VICTORY GIRLS KAPNYEB     192     B-     59.068     NANDI
100     14355102     KIRIARI GIRLS HIGH SCHOOL     122     B-     58.857     EMBU


                                     
KCSE 2012 Results: Top 100 Positions [ District Schools ]     
                                     
                                     

RANK     CODE     NAME     ENTRY WITH MARKS     GRADE     PERF INDEX     COUNTY
1     23503114     ST.TERESA'S  SECONDARY SCHOOL BIKEKE     82     B+     68.136     TRANSNZOIA
2     27538102     ELBURGON SECONDARY SCHOOL     140     B     61.601     NAKURU
3     25563111     SIMOTI SECONDARY SCHOOL     55     B     61.428     BOMET
4     25508201     LONGISA HIGH SCHOOL     239     B     61.333     BOMET
5     44729116     B.L. TEZZA SECONDARY SCHOOL     58     B     61.029     MIGORI
6     11231102     KAGWE GIRLS SECONDARY SCHOOL     98     B-     60.535     KIAMBU
7     40735213     HEMA - CHITAGO SECONDARY SCHOOL     78     B-     59.953     KISII
8     14341101     MAYORI     66     B-     59.736     EMBU
9     40727127     NYAKOIBA SECONDARY SCHOOL     209     B-     58.782     KISII
10     40735205     AMABUKO SECONDARY SCHOOL     167     B-     58.473     KISII
11     15319206     IGOKI BOYS' SECONDARY SCHOOL     87     B-     58.126     MERU
12     41724203     MAGINA GIRLS SECONDARY SCHOOL     39     B-     57.936     HOMA BAY
13     41731101     GENDIA  SEC     80     B-     57.283     HOMA BAY
14     19308308     IKAWA SECONDARY SCHOOL     116     B-     57.138     THARAKANITHI
15     23503116     ST COLUMBAN'S SECONDARY SCHOOL     98     B-     56.812     TRANSNZOIA
16     20404013     NAIROBI MUSLIM ACADEMY     66     B-     56.753     NAIROBI
17     37627103     KOYONZO SECONDARY SCHOOL     192     B-     56.707     KAKAMEGA
18     40735206     MOBAMBA SECONDARY SCHOOL     155     B-     56.617     KISII
19     43720113     ST. PAUL'S NYANDOCHE     40     B-     56.382     NYAMIRA
20     39734408     ST. STEPHEN'S MENARA SECONDARY SCHOOL     108     B-     56.26     KISUMU
21     43720110     ST MATHIAS MULUMBA SECONDARY SCHOOL     33     B-     55.844     NYAMIRA
22     37615009     SHIKUNGA SECONDARY SCHOOL     111     B-     55.678     KAKAMEGA
23     12315504     NDALANI SECONDARY SCHOOL     142     B-     55.607     MACHAKOS
24     41704006     WIOBIERO SECONDARY SCHOOL     205     B-     55.49     HOMA BAY
25     37617407     ST. BEDA'S BUKAYA SECONDARY SCHOOL     114     B-     55.415     KAKAMEGA
26     37617208     ST. MARTHA'S MWITOTI SECONDARY SCHOOL     129     B-     55.413     KAKAMEGA
27     27511101     MENENGAI HIGH SCHOOL     261     B-     55.317     NAKURU
28     27511112     LANGALANGA SECONDARY SCHOOL     162     B-     55.228     NAKURU
29     14303209     ST BENEDICT'S KITHIMU DAY SECONDARY SCHOOL     44     B-     55.221     EMBU
30     27565402     MOI SECONDARY SCHOOL, AMALO     100     B-     55.141     NAKURU
31     15334105     ONTULILI MIXED SECONDARY SCHOOL     44     B-     55.029     MERU
32     42725107     SEGA TOWNSHIP MIXED DAY SECONDARY SCHOOL     89     B-     54.939     SIAYA
33     10229202     NYAGATUGU SECONDARY SCHOOL     124     B-     54.257     MURANG'A
34     15334108     GUNDUA DAY SECONDARY SCHOOL     41     B-     54.21     MERU
35     42721105     NDIGWA SECONDARY SCHOOL     65     B-     53.9     SIAYA
36     34518402     AIC GIRLS SECONDARY SCHOOL KESSUP     135     B-     53.74     ELGEYO MARAKWET
37     42726201     SIREMBE MIXED SECONDARY  SCHOOL     45     B-     53.521     SIAYA
38     25563112     KOIWA CENTRAL SEC SCH     26     B-     53.331     BOMET
39     37603207     SIVILIE SECONDARY SCHOOL     50     B-     53.329     KAKAMEGA
40     33521101     ELDAMA RAVINE GIRLS HIGH SCHOOL     92     C+     53.129     BARINGO
41     29523204     FR. MAIR GIRLS SECONDARY SCHOOL     43     C+     53.016     NANDI
42     43706110     GESIAGA SECONDARY SCHOOL     44     C+     53.01     NYAMIRA
43     44708102     IKEREGE MIXED SECONDARY SCHOOL     105     C+     52.909     MIGORI
44     26535134     WARENG HIGH SCHOOL     230     C+     52.605     UASIN GISHU
45     42705303     NYAMBARE SECONDARY SCHOOL     53     C+     52.562     SIAYA
46     43706117     ST. PETER'S NYAKEMINCHA SEC SCH     68     B-     52.527     NYAMIRA
47     9203412     ST. JAMES KIARITHA SECONDARY     103     C+     52.505     KIRINYAGA
48     23503112     KIBOMET SECONDARY SCHOOL     44     C+     52.269     TRANSNZOIA
49     7215204     GETA SECONDARY SCHOOL     67     C+     52.089     NYANDARUA
50     3108101     MOI FORCES ACADEMY-MOMBASA     133     C+     51.924     MOMBASA
51     39701104     MASOGO MIXED SECONDARY SCHOOL     29     C+     51.843     KISUMU
52     25508211     MOGOMA SECONDARY SCHOOL     31     C+     51.829     BOMET
53     23503109     ST. PATRICK'S BOYS HIGH SCHOOL WAITALUK     24     C+     51.708     TRANSNZOIA
54     14341105     ST THOMAS IGUMORI     37     C+     51.673     EMBU
55     41710202     GOT RATENG' MIXED SECONDARY SCHOOL     89     C+     51.553     HOMA BAY
56     44707119     ST. MICHAEL NYARONGI MIXED SECONDARY SCHOOL     56     C+     51.492     MIGORI
57     43720111     MWONGORI SECONDARY SCHOOL     97     C+     51.446     NYAMIRA
58     18347504     MUKAA GIRLS' HIGH SCHOOL     86     C+     51.406     MAKUENI
59     25551212     MARA SIONGIROI SENIOR ACADEMY     115     C+     51.388     BOMET
60     44739107     KOGELO MIXED SECONDARY SCHOOL     17     C+     51.342     MIGORI
61     37631302     ST JOHN THE BAPTIST LIKUYANI SECONDARY SCHOOL     51     C+     51.028     KAKAMEGA
62     25508123     CHEBONEI GIRLS SECONDARY SCHOOL     98     C+     50.996     BOMET
63     26509146     KOSACHEI SEC SCHOOL     43     C+     50.828     UASIN GISHU
64     41731403     ST. BENARD'S OTARO HIGH  SCHOOL     79     C+     50.796     HOMA BAY
65     14303107     ITABUA SECONDARY SCHOOL     86     C+     50.781     EMBU
66     34518405     KABULWO SECONDARY SCHOOL     41     C+     50.74     ELGEYO MARAKWET
67     25533309     KAMUREITO HIGH SCHOOL     69     C+     50.727     BOMET
68     26509127     KIBOROM SECONDARY SCHOOL     71     C+     50.695     UASIN GISHU
69     10226216     GAICHANJIRU HIGH SCHOOL     113     C+     50.645     MURANG'A
70     37627108     ST. GABRIEL'S MIRERE SECONDARY SCHOOL     29     C+     50.635     KAKAMEGA
71     44736207     LWALA MIXED SECONDARY SCHOOL     67     C+     50.603     MIGORI
72     15319313     KAROE DAY MIXED SECONDARY SCHOOL     50     B-     50.586     MERU
73     18324211     MANOONI SECONDARY SCHOOL     50     C+     50.584     MAKUENI
74     44717114     NYARACH MIXED DAY SECONDARY SCHOOL     99     C+     50.521     MIGORI
75     41704007     NYALKINYI MIXED SECONDARY SCHOOL     66     C+     50.519     HOMA BAY
76     28512102     KERICHO DAY SECONDARY SCHOOL     112     C+     50.513     KERICHO
77     40735211     AMASEGE MIXED SECONDARY SCHOOL     71     C+     50.292     KISII
78     42738109     UMINA MIXED SECONDARY SCHOOL     37     C+     50.172     SIAYA
79     11230405     RUNGIRI SECONDARY SCHOOL     221     C+     50.14     KIAMBU
80     23528210     AIC BIRIBIRIET  SEC     29     C+     50.056     TRANSNZOIA
81     39737005     DAGO-KOKORE SECONDARY SCHOOL     66     C+     49.987     KISUMU
82     40735116     MOSISA  SECONDARY SCHOOL     69     C+     49.954     KISII
83     43715117     ST.DON BOSCO SECONDARY SCHOOL     44     C+     49.817     NYAMIRA
84     39734307     PROF. AYIECHO OBUMBA     27     C+     49.805     KISUMU
85     10238102     KIROGO SECONDARY SCHOOL     125     C+     49.782     MURANG'A
86     43722117     MOKOMONI SDA SEC SCHOOL     28     C+     49.732     NYAMIRA
87     40732201     NAIKURU P.A.G SEC SCH     100     C+     49.593     KISII
88     37627106     ST. JAMES NAMAMBA SECONDARY SCHOOL     71     C+     49.544     KAKAMEGA
89     44707108     ANJEGO MIXED SECONDARY SCHOOL     56     C+     49.53     MIGORI
90     11232205     WILLIAM NG'IRU GITAU SECONDARY SCHOOL     117     C+     49.269     KIAMBU
91     28571301     KAPCHEPLANGA SECONDARY SCHOOL     86     C+     49.256     KERICHO
92     19308506     RUBATE SECONDARY SCHOOL     38     C+     49.18     THARAKANITHI
93     40740105     BISHOP MUGENDI NYAKEGOGI SECONDARY SCHOOL     140     C+     49.083     KISII
94     31557105     BARAKA OONTOYIE SECONDARY SCHOOL     90     C+     49.047     KAJIADO
95     23503205     ST.THERESA`S SECONDARY SCHOOL-SIKHENDU     50     C+     48.966     TRANSNZOIA
96     41710411     GOD BER SECONDARY SCHOOL     70     C+     48.947     HOMA BAY
97     14333207     ST. GETRUDE SEC .SCHOOL-KINTHITHE     43     C+     48.922     EMBU
98     11230301     KAHUHO UHURU HIGH SCHOOL     196     C+     48.911     KIAMBU
99     44729121     ST. GORETY MIKEI HIGH SCHOOL     22     C+     48.891     MIGORI
100     27537314     KINUNGI SECONDARY SCHOOL     32     C+     48.879     NAKURU

More data to follow. Thanks.

 

KCSE 2012 RESULTS: THE OVERALL TOP 100 POSITIONS NATIONALLY

           
                                           
RANK     CODE     NAME     CATEGORY     ENTRY WITH MARKS     GRADE     PERF INDEX     COUNTY
1     27552001     MOI HIGH SCHOOL KABARAK     Private     253     A-     78.859     NAKURU
2     11200001     ALLIANCE HIGH SCHOOL     National     238     A-     78.492     KIAMBU
3     30544102     MARY MOTHER OF GRACE SECONDARY SCHOOL     Private     28     A-     76.725     LAIKIPIA
4     20406020     STRATHMORE SCHOOL     Private     79     A-     76.724     NAIROBI
5     20400003     THE KENYA HIGH SCHOOL     National     207     A-     75.907     NAIROBI
6     11200002     ALLIANCE GIRLS' HIGH SCHOOL     National     218     A-     75.828     KIAMBU
7     42700005     MARANDA HIGH     National     283     A-     75.644     SIAYA
8     11200005     LORETO HIGH SCHOOL LIMURU     National     182     B+     75.266     KIAMBU
9     26500001     MOI GIRLS' HIGH SCHOOL- ELDORET     National     204     B+     75.156     UASIN GISHU
10     20405004     PRECIOUS BLOOD RIRUTA     County     129     B+     75.149     NAIROBI
11     27538208     MOLO ACADEMY     County     53     B+     74.848     NAKURU
12     20400004     STAREHE BOYS' CENTRE & SCHOOL     National     206     B+     74.806     NAIROBI
13     29500006     KAPSABET BOYS     National     256     B+     74.633     NANDI
14     39700001     MASENO SCHOOL     National     227     B+     74.29     KISUMU
15     11200006     MARYHILL GIRLS HIGH SCHOOL     National     151     B+     74.041     KIAMBU
16     27536129     ANESTAR BOYS HIGH SCH - LANET     Private     77     B+     74.005     NAKURU
17     28512112     MOI TEA GIRLS SECONDARY SCHOOL     County     90     B+     73.624     KERICHO
18     10208311     PIONEER SCHOOL     Private     151     B+     73.558     MURANG'A
19     20400002     NAIROBI SCHOOL     National     297     B+     73.477     NAIROBI
20     30556320     NYAHURURU ELITE GIRLS SE. SCHOOL     Private     43     B+     73.392     LAIKIPIA
21     44700006     KANGA HIGH     National     241     B+     73.331     MIGORI
22     20401011     WAMY HIGH SCHOOL     Private     106     B+     72.992     NAIROBI
23     20400006     PANGANI GIRLS     National     276     B+     72.868     NAIROBI
24     11200003     MANGU HIGH SCHOOL     National     201     B+     72.477     KIAMBU
25     27536119     ANESTAR BOYS HIGH SCHOOL     Private     64     B+     71.678     NAKURU
26     7200009     KARIMA GIRLS     National     215     B+     71.428     NYANDARUA
27     7214117     KISIMA  MIXED SECONDARY SCHOOL     Private     35     B+     71.301     NYANDARUA
28     20406008     KIANDA SCHOOL     Private     54     B+     71.194     NAIROBI
29     44736101     ST JOSEPH'S RAPOGI SECONDARY SCHOOL     County     207     B+     71.037     MIGORI
30     34559502     METKEI SECONDARY SCHOOL     County     81     B+     70.754     ELGEYO MARAKWET
31     8202003     ST. MARY'S BOYS SECONDARY SCHOOL     Private     109     B+     70.439     NYERI
32     33517102     SACHO HIGH SCHOOL     Private     118     B+     70.42     BARINGO
33     11200004     LIMURU GIRLS' SCHOOL     National     264     B+     70.259     KIAMBU
34     20400009     STAREHE GIRLS' CENTRE     National     78     B+     70.246     NAIROBI
35     15300002     MERU SCHOOL     National     230     B+     69.833     MERU
36     29523101     KEMELOI BOYS SECONDARY SCHOOL      County     76     B+     69.287     NANDI
37     10227301     NJIIRI SCHOOL     County     256     B+     69.255     MURANG'A
38     28522505     LITEIN HIGH SCHOOL     County     208     B+     69.237     KERICHO
39     31557202     MAASAI HIGH SCHOOL     Private     21     B+     69.077     KAJIADO
40     23500003     ST BRIGIDS KIMININI     National     178     B+     68.978     TRANSNZOIA
41     14333201     KYENI GIRLS' HIGH SCHOOL     County     135     B+     68.971     EMBU
42     27538204     MARY MOUNT SECONDARY SCHOOL     County     139     B+     68.545     NAKURU
43     24505101     CHEWOYET H SCH     County     229     B+     68.507     WEST POKOT
44     27536202     BAHATI GIRLS SECONDARY SCHOOL     County     83     B+     68.342     NAKURU
45     36600004     FRIENDS KAMUSINGA     National     296     B+     68.286     BUNGOMA
46     20404006     LIGHT ACADEMY     Private     48     B+     68.244     NAIROBI
47     38619102     NYANG'ORI BOYS HIGH SCHOOL     County     219     B+     68.241     VIHIGA
48     7214110     NYAHURURU ELITE SENIOR SCHOOL     Private     44     B+     68.238     NYANDARUA
49     18336101     PRECIOUS BLOOD SEC.SCHOOL - KILUNGU     County     95     B+     68.183     MAKUENI
50     23503114     ST.TERESA'S  SECONDARY SCHOOL BIKEKE     District     82     B+     68.136     TRANSNZOIA
51     20403007     DON BOSCO SECONDARY SCHOOL     Private     28     B+     68.092     NAIROBI
52     27565101     ST. JOSEPH'S SEMINARY - MOLO     Private     86     B     68.038     NAKURU
53     42726107     SAWAGONGO HIGH SCHOOL     County     244     B     68.03     SIAYA
54     41710301     AGORO SARE HIGH SCHOOL     County     217     B     67.914     HOMA BAY
55     8200010     BISHOP GATIMU NGANDU GIRLS HIGH SCHOOL     National     207     B     67.687     NYERI
56     15334102     ONTULILI BOYS SECONDARY SCHOOL     County     108     B     67.57     MERU
57     20401007     BURUBURU GIRLS SEC     County     185     B     67.544     NAIROBI
58     20406015     CONSOLATA SCHOOL     Private     29     B     67.473     NAIROBI
59     8219101     SOUTH TETU GIRLS' HIGH SCHOOL     County     91     B     67.417     NYERI
60     8202001     NYERI HIGH SCHOOL     County     213     B     67.34     NYERI
61     15309101     BUREIRURI BOYS SECONDARY SCHOOL     County     190     B     67.333     MERU
62     42721202     RAMBA SECONDARY SCHOOL     County     186     B     67.021     SIAYA
63     28522501     TENGECHA BOYS HIGH SCHOOL     County     273     B     66.998     KERICHO
64     27537301     NAIVASHA GIRLS SECONDARY SCHOOL     County     106     B     66.886     NAKURU
65     31567106     DAWAMU ACADEMY     Private     36     B     66.793     KAJIADO
66     25551207     MOI SIONGIROI GIRLS' SECONDARY SCHOOL     County     127     B     66.744     BOMET
67     27500007     MOI FORCES ACADEMY LANET     National     176     B     66.67     NAKURU
68     20400001     LENANA SCHOOL     National     286     B     66.629     NAIROBI
69     26509126     SEGERO SDA     Private     114     B     66.562     UASIN GISHU
70     27552048     VANESSA GRANT GIRLS HIGH SCHOOL     Private     24     B     66.35     NAKURU
71     14355201     NGUVIU BOYS HIGH SCHOOL     County     152     B     66.244     EMBU
72     42726101     ST. MARY'S SCHOOL, YALA     County     229     B     66.243     SIAYA
73     27538105     ST.CLARE GIRLS' SECONDARY-ELBURGON     Private     91     B     66.175     NAKURU
74     19313201     MATERI GIRLS SECONDARY SCHOOL     Private     86     B     66.136     THARAKANITHI
75     10200008     MURANGA HIGH     National     208     B     66.122     MURANG'A
76     20405003     MOI GIRLS' SCHOOL NAIROBI     County     241     B     66.01     NAIROBI
77     12301702     MACHAKOS GIRLS' HIGH SCHOOL     County     201     B     65.983     MACHAKOS
78     8237012     MAHIGA GIRLS SECONDARY SCHOOL     County     172     B     65.929     NYERI
79     8200007     KAGUMO HIGH     National     256     B     65.904     NYERI
80     41700004     ASUMBI GIRLS     National     272     B     65.781     HOMA BAY
81     3121101     SHEIKH KHALIFA BIN ZAYED AL-NAHYAN SECONDARY AND T     Private     149     B     65.416     MOMBASA
82     7216101     NJABINI BOYS HIGH SCHOOL     County     138     B     65.406     NYANDARUA
83     34518102     SING'ORE GIRLS SECONDARY SCHOOL     County     155     B     65.368     ELGEYO MARAKWET
84     27500008     UTUMISHI BOYS ACADEMY     National     195     B     65.344     NAKURU
85     39700009     KISUMU GIRL'S HIGH SCHOOL     National     234     B     65.289     KISUMU
86     13300005     MUTHALE GIRLS     National     163     B     65.211     KITUI
87     13302102     ST CHARLES LWANGA SCHOOL     County     147     B     65.167     KITUI
88     34500010     ST PATRICK ITEN     National     170     B     65.149     ELGEYO MARAKWET
89     38600003     BUNYORE GIRLS     National     270     B     65.143     VIHIGA
90     20407006     MT LAVERNA GIRLS' SEC SCHOOL     Private     68     B     65.101     NAIROBI
91     29513101     KAPSABET GIRLS HIGH SCHOOL     County     185     B     65.04     NANDI
92     37617201     BOOKER ACADEMY     Private     125     B     64.86     KAKAMEGA
93     18323101     MBOONI GIRLS     County     155     B     64.802     MAKUENI
94     11236101     ST.FRANCIS GIRLS HIGH SCHOOL (MANG'U)     County     154     B     64.793     KIAMBU
95     23503101     ST.ANTHONY'S BOYS' HIGH SCHOOL - KITALE     County     212     B     64.759     TRANSNZOIA
96     34559212     MARIA SOTI GIRLS EDUCATIONAL CENTRE     Private     22     B     64.72     ELGEYO MARAKWET
97     40700002     KISII HIGH     National     342     B     64.656     KISII
98     11205201     ST. ANNE'S SEC. SCHOOL-LIOKI     County     97     B     64.642     KIAMBU
99     12300001     MACHAKOS BOYS     National     169     B     64.563     MACHAKOS
100     14300006     MOI HIGH MBIRURI     National     129     B     64.424     EMBU

More to follow. Thanks

KCSE 2012 RESULTS: The TOP 100 POSITIONS [ NATIONAL SCHOOLS ]

     
                                     
RANK     CODE     NAME     ENTRY WITH MARKS     GRADE     PERF INDEX     COUNTY
1     11200001     ALLIANCE HIGH SCHOOL     238     A-     78.492     KIAMBU
2     20400003     THE KENYA HIGH SCHOOL     207     A-     75.907     NAIROBI
3     11200002     ALLIANCE GIRLS' HIGH SCHOOL     218     A-     75.828     KIAMBU
4     42700005     MARANDA HIGH     283     A-     75.644     SIAYA
5     11200005     LORETO HIGH SCHOOL LIMURU     182     B+     75.266     KIAMBU
6     26500001     MOI GIRLS' HIGH SCHOOL- ELDORET     204     B+     75.156     UASIN GISHU
7     20400004     STAREHE BOYS' CENTRE & SCHOOL     206     B+     74.806     NAIROBI
8     29500006     KAPSABET BOYS     256     B+     74.633     NANDI
9     39700001     MASENO SCHOOL     227     B+     74.29     KISUMU
10     11200006     MARYHILL GIRLS HIGH SCHOOL     151     B+     74.041     KIAMBU
11     20400002     NAIROBI SCHOOL     297     B+     73.477     NAIROBI
12     44700006     KANGA HIGH     241     B+     73.331     MIGORI
13     20400006     PANGANI GIRLS     276     B+     72.868     NAIROBI
14     11200003     MANGU HIGH SCHOOL     201     B+     72.477     KIAMBU
15     7200009     KARIMA GIRLS     215     B+     71.428     NYANDARUA
16     11200004     LIMURU GIRLS' SCHOOL     264     B+     70.259     KIAMBU
17     20400009     STAREHE GIRLS' CENTRE     78     B+     70.246     NAIROBI
18     15300002     MERU SCHOOL     230     B+     69.833     MERU
19     23500003     ST BRIGIDS KIMININI     178     B+     68.978     TRANSNZOIA
20     36600004     FRIENDS KAMUSINGA     296     B+     68.286     BUNGOMA
21     8200010     BISHOP GATIMU NGANDU GIRLS HIGH SCHOOL     207     B     67.687     NYERI
22     27500007     MOI FORCES ACADEMY LANET     176     B     66.67     NAKURU
23     20400001     LENANA SCHOOL     286     B     66.629     NAIROBI
24     10200008     MURANGA HIGH     208     B     66.122     MURANG'A
25     8200007     KAGUMO HIGH     256     B     65.904     NYERI
26     41700004     ASUMBI GIRLS     272     B     65.781     HOMA BAY
27     27500008     UTUMISHI BOYS ACADEMY     195     B     65.344     NAKURU
28     39700009     KISUMU GIRL'S HIGH SCHOOL     234     B     65.289     KISUMU
29     13300005     MUTHALE GIRLS     163     B     65.211     KITUI
30     34500010     ST PATRICK ITEN     170     B     65.149     ELGEYO MARAKWET
31     38600003     BUNYORE GIRLS     270     B     65.143     VIHIGA
32     40700002     KISII HIGH     342     B     64.656     KISII
33     12300001     MACHAKOS BOYS     169     B     64.563     MACHAKOS
34     14300006     MOI HIGH MBIRURI     129     B     64.424     EMBU
35     9200011     KABARE GIRLS' HIGH SCHOOL     186     B     64.302     KIRINYAGA
36     28500005     KIPSIGIS GIRLS' HIGH SCHOOL     209     B     64.106     KERICHO
37     35600007     BUTULA BOYS HIGH SCHOOL     183     B     64.082     BUSIA
38     43700008     NYAMBARIA  HIGH SCHOOL     273     B     64.028     NYAMIRA
39     18300003     MAKUENI BOYS     222     B     63.891     MAKUENI
40     27500002     NAKURU HIGH SCHOOL     201     B     63.629     NAKURU
41     27500009     NAKURU GIRLS' HIGH SCHOOL     158     B     63.539     NAKURU
42     19300010     IKUU BOYS HIGH SCHOOL     191     B     63.496     THARAKANITHI
43     15300012     ST. MARY'S GIRLS HIGH SCHOOL IGOJI     142     B     62.555     MERU
44     23500014     ST. JOSEPH'S BOYS HIGH SCHOOL - KITALE     372     B     62.476     TRANSNZOIA
45     19300004     CHOGORIA GIRLS     203     B     62.156     THARAKANITHI
46     20400008     MOI FORCES ACADEMY - NAIROBI     215     B     62.142     NAIROBI
47     25500019     KAPLONG GIRLS SECONDARY SCHOOL     159     B     61.812     BOMET
48     36600002     LUGULU GIRLS     324     B     61.1     BUNGOMA
49     9200012     BARICHO HIGH SCHOOL     313     B     60.652     KIRINYAGA
50     42700007     NGIYA GIRLS HIGH SCHOOL     187     B     60.49     SIAYA
51     38600006     CHAVAKALI HIGH SCHOOL     258     B     60.15     VIHIGA
52     30500020     NJONJO GIRLS HIGH SCHOOL     171     B-     59.714     LAIKIPIA
53     37600005     BUTERE GIRLS HIGH SCHOOL     277     B-     58.625     KAKAMEGA
54     10200013     MUGOIRI GIRLS HIGH SCHOOL     216     B-     57.085     MURANG'A
55     3100001     MAMA NGINA GIRLS     127     B-     56.217     MOMBASA
56     21500012     LODWAR BOYS HIGH SCHOOL     141     B-     55.887     TURKANA
57     34500017     MOI KAPSOWAR GIRLS     122     B-     55.707     ELGEYO MARAKWET
58     37600001     KAKAMEGA HIGH     305     B-     55.235     KAKAMEGA
59     14300011     SIAKAGO GIRLS HIGH SCHOOL     126     B-     53.242     EMBU
60     31500011     MOI GIRLS ISINYA     155     C+     53.118     KAJIADO
61     41700010     MBITA HIGH SCHOOL     178     B-     52.649     HOMA BAY
62     1100003     KENYATTA HIGH MWATATE     186     C+     52.229     TAITA TAVETA
63     22500013     MARALAL HIGH SCHOOL     130     C+     52.022     SAMBURU
64     33500018     BARINGO BOYS HIGH SCHOOL     141     C+     51.7     BARINGO
65     1100004     BURA GIRLS     174     C+     48.88     TAITA TAVETA
66     24500004     TARTAR GIRLS     226     C+     47.772     WEST POKOT
67     13300007     KITUI HIGH     153     C+     43.606     KITUI
68     2100006     MATUGA GIRLS HIGH SCHOOL     134     C     43.505     KWALE
69     4100002     RIBE BOYS     204     C     41.034     KILIFI
70     32500015     OLE TIPIS GIRLS SECONDARY SCHOOL     152     C     39.969     NAROK
71     3100007     SHIMO-LA-TEWA SCHOOL     199     C     39.076     MOMBASA
72     45800001     GARISSA HIGH     283     C-     34.791     GARISSA
73     16300008     MOI GIRLS SECONDARY SCHOOL-MARSABIT     111     D+     26.639     MARSABIT
74     17300009     ISIOLO GIRLS HIGH SCHOOL     108     D     22.549     ISIOLO
75     45800002     NEP GIRLS HIGH     168     D     18.047     GARISSA


KCSE 2012 RESULTS: THE TOP ONE HUNDRED CANDIDATES (MALE AND FEMALE) NATIONALLY
                                     
RANK           CANDIDATE’S NAME     GENDER     PERF. INDEX     SCHOOL     COUNTY
1           TONY EDGAR                         M     86.997     MASENO SCHOOL     KISUMU
2           KIAYE OLIVER                       M     86.967     MARANDA HIGH     SIAYA
3           BORONA VICTOR KOOME                M     86.871     ALLIANCE HIGH SCHOOL     KIAMBU
4           ABDALLA HAMZA YUSUF                M     86.866     SHEIKH KHALIFA BIN ZAYED AL-NAHYAN SECONDARY AND T     MOMBASA
5           ELKANA NYANG'ARI OMARE        M     86.847     MARANDA HIGH     SIAYA
6           ABDULKARIM TASNEEM HASHAM          F     86.817     SHEIKH KHALIFA BIN ZAYED AL-NAHYAN SECONDARY AND T     MOMBASA
7           GACHOKI STANLEY MBUTHIA            M     86.803     ALLIANCE HIGH SCHOOL     KIAMBU
8           MUTEMBEI SAMMY MICHENI             M     86.784     LENANA SCHOOL     NAIROBI
8           CALVIN WISDOM CARLOS               M     86.784     MARANDA HIGH     SIAYA
10           MUSOMBA PATRICIA                   F     86.779     THE KENYA HIGH SCHOOL     NAIROBI
11           MWANGI MARTIN KAMAU                M     86.766     ALLIANCE HIGH SCHOOL     KIAMBU
12           OMOLO CLAUS MARVIN                M     86.764     KISUMU BOYS' HIGH SCHOOL     KISUMU
13           KIPKEMOI LANG'AT HILLARY           M     86.763     MASENO SCHOOL     KISUMU
14           KADULENGE NABALI COLLINS           M     86.741     NAIROBI SCHOOL     NAIROBI
15           NDWIGA GRACE WAWIRA                F     86.74     ALLIANCE GIRLS' HIGH SCHOOL     KIAMBU
16           KIPYA KIPCHUMBA LAWRENCE           M     86.739     MASENO SCHOOL     KISUMU
17           KEMEI MICHELLE JEPCHUMBA           F     86.737     ALLIANCE GIRLS' HIGH SCHOOL     KIAMBU
18           BASHIR MAALIM HASSAN               M     86.733     NAIROBI SCHOOL     NAIROBI
19           KIOKO ERICK MWANZA                 M     86.73     CHAVAKALI HIGH SCHOOL     VIHIGA
20           RONO RAYMOND KIPKORIR              M     86.724     MOI HIGH SCHOOL KABARAK     NAKURU
21           KANDIE CHERRY CHEMUTAI             F     86.723     THE KENYA HIGH SCHOOL     NAIROBI
22           KIPTOO K PHILEMON                  M     86.721     MANGU HIGH SCHOOL     KIAMBU
23           MBOGO I MURIITHI              M     86.72     BARICHO HIGH SCHOOL     KIRINYAGA
24           MUTIE MARTIN MALUKI                M     86.713     NAIROBI SCHOOL     NAIROBI
25           WAMBUI LYDIAH WARUGURU             F     86.711     ALLIANCE GIRLS' HIGH SCHOOL     KIAMBU
26           WAFULA INNOCENT                    M     86.704     KAKAMEGA HIGH     KAKAMEGA
27           INDUMULI ANDABWA MOURINE      F     86.7     BUTERE GIRLS HIGH SCHOOL     KAKAMEGA
28           CHEGE MARYANNE WARUIRU      F     86.697     MOI GIRLS' HIGH SCHOOL- ELDORET     UASIN GISHU
29           MWANIKI ADDAH MICERE               F     86.694     ALLIANCE GIRLS' HIGH SCHOOL     KIAMBU
30           KIPLIMO BILL     M     86.689     KAPSABET BOYS     NANDI
30           KIPLANG'AT ROTICH BARIMEN     M     86.689     KAPSABET BOYS     NANDI
32           NGINYO TERRYANNE  WAIRIMU          F     86.684     MARY MOUNT SECONDARY SCHOOL     NAKURU
33           NYAKUNDI GIDEON ONG'ERA            M     86.683     MOI GESUSU H SCH     KISII
34           OTIENO DOMNICK                     M     86.681     SAWAGONGO HIGH SCHOOL     SIAYA
35           KISYULA NZILIU                     M     86.679     ALLIANCE HIGH SCHOOL     KIAMBU
36           WANJIKU  JEDIDAH WAMBUI            F     86.677     KARIMA GIRLS     NYANDARUA
36           KIYENY KIPROTICH FELIX             M     86.677     METEITEI BOYS SECONDARY SCHOOL     NANDI
38           NYANGARESI N JACKSON               M     86.669     LENANA SCHOOL     NAIROBI
39           MONG'ARE CLIFFORD OBANYI           M     86.666     ALLIANCE HIGH SCHOOL     KIAMBU
39           MUSEMBI MUNINI MUSENYA     F     86.666     PANGANI GIRLS     NAIROBI
41           RIOBA KEMUNTO DONAH                F     86.664     NYAKACH GIRLS' HIGH SCHOOL     KISUMU
42           ANADEH UPTYDONE CHARIGA            M     86.663     MASENO SCHOOL     KISUMU
42           SIDAWA O BRISTONE                  M     86.663     NAKURU HIGH SCHOOL     NAKURU
44           MUGAMBI GATUGI EDNA                F     86.66     BISHOP GATIMU NGANDU GIRLS HIGH SCHOOL     NYERI
45           MBAABU IAN MWENDA                  M     86.659     IKUU BOYS HIGH SCHOOL     THARAKANITHI
46           ATINA HILLARY HAMISI               M     86.657     MARANDA HIGH     SIAYA
46           OOKO BORNFAITH OTIENO              M     86.657     OBERA BOYS' SECONDARY SCHOOL     HOMA BAY
48           SAMUEL DEYA OMONDI                 M     86.656     MARANDA HIGH     SIAYA
49           WAFULA NICK                        M     86.654     ALLIANCE HIGH SCHOOL     KIAMBU
49           BYRON OBALA OUMA                   M     86.654     MARANDA HIGH     SIAYA
51           KIMETTO C CAROLINE                 F     86.653     MARYHILL GIRLS HIGH SCHOOL     KIAMBU
52           KINYUA PIUS                        M     86.649     NAKURU HIGH SCHOOL     NAKURU
52           KIPLANG'AT EMMANUEL KIRUI     M     86.649     KAPSABET BOYS     NANDI
54           MWENDA MAKANDI WINNIE              F     86.646     KAAGA GIRLS' HIGH SCHOOL     MERU
55           JEBET PRECIOUS KILIMO              F     86.641     PRECIOUS BLOOD RIRUTA     NAIROBI
55           CHERUIYOT KIPTUM ISAAC             M     86.641     NAKURU HIGH SCHOOL     NAKURU
57           NGUMI WINNIE WAMBUI                F     86.639     BAHATI GIRLS SECONDARY SCHOOL     NAKURU
58           JOHN  OMONDI  JUMA                M     86.637     THE AGA KHAN HIGH SCHOOL, MOMBASA     MOMBASA
59           OUKO INNOCENT P OMONDI     M     86.631     ST JOSEPH'S RAPOGI SECONDARY SCHOOL     MIGORI
60           NGIGI MARGARET WANJA               F     86.627     KARIMA GIRLS     NYANDARUA
60           KYALO WINFRED MBATHA               F     86.627     MOI GIRLS' HIGH SCHOOL- ELDORET     UASIN GISHU
62           OJIAMBO  AUSTIN     M     86.624     KIBABII HIGH SCHOOL     BUNGOMA
62           MUIMI  SAVALI                      M     86.624     KYUSO SECONDARY SCHOOL     KITUI
62           MIGWI IAN KARANI                   M     86.624     IKUU BOYS HIGH SCHOOL     THARAKANITHI
65           IRERI THOMAS IRERI                 M     86.623     ALLIANCE HIGH SCHOOL     KIAMBU
66           CHEBET AUDREY                      F     86.617     LORETO HIGH SCHOOL LIMURU     KIAMBU
66           KIPLANGAT EMMANUEL KOECH           M     86.617     MASENO SCHOOL     KISUMU
68           MAINA JACINTA WAMBUI               F     86.616     MARYHILL GIRLS HIGH SCHOOL     KIAMBU
69           MALUSI MWONGELI FAITH              F     86.614     MOI GIRLS' HIGH SCHOOL- ELDORET     UASIN GISHU
69           MWANGI HENRY MWORIA                M     86.614     KISIMA  MIXED SECONDARY SCHOOL     NYANDARUA
71           YATICH EVANS KIBET                 M     86.609     MASENO SCHOOL     KISUMU
72           CHERUIYOT K. CORNELIUS     M     86.606     KAPSABET BOYS     NANDI
73           KISIANG'ANI S WEIMER               F     86.601     LIMURU GIRLS' SCHOOL     KIAMBU
73           NJUE KIRIMI KELVIN                 M     86.601     IKUU BOYS HIGH SCHOOL     THARAKANITHI
75           ADMANI ZAYED MOH'D YUSUF           M     86.599     MEMON HIGH SCHOOL     MOMBASA
75           OKARI SAMSON                       M     86.599     NYABIGENA SEC SCHOOL     KISII
75           ODUNDO BRAMWEL ONYANGO             M     86.599     KANGA HIGH     MIGORI
75           MUGI JOSPHAT KIHIA                 M     86.599     PIONEER SCHOOL     MURANG'A
79           MAKINI SAMUEL KIMATHI     M     86.594     ST JOSEPH'S RAPOGI SECONDARY SCHOOL     MIGORI
79           ODHIAMBO LAMECK ORONDO             M     86.594     MANGU HIGH SCHOOL     KIAMBU
79           NZAU SARAH NDUNGWA                 F     86.594     MEMON HIGH SCHOOL     MOMBASA
82           WANDELA MARYGORET NANJALA          F     86.593     ALLIANCE GIRLS' HIGH SCHOOL     KIAMBU
83           OCHIENG EVANDER KOKEYO             M     86.59     MARANDA HIGH     SIAYA
84           ABDULAZIZ CHACHA ADIL              M     86.589     STAREHE BOYS' CENTRE & SCHOOL     NAIROBI
84           KIRIGO CHARLES NDIRITU             M     86.589     MASENO SCHOOL     KISUMU
86           NJOROGE NGUGI DENNIS               M     86.587     MARY MOTHER OF GRACE SECONDARY SCHOOL     LAIKIPIA
86           WAMBUA MWENDWA                     M     86.587     ALLIANCE HIGH SCHOOL     KIAMBU
86           KROP FREDRICK KIBET                M     86.587     MOI HIGH SCHOOL KABARAK     NAKURU
86           VIDIJA BRIAN CHUNGULI              M     86.587     ALLIANCE HIGH SCHOOL     KIAMBU
90           KIMOTHO LUCY MWIHAKI     F     86.586     MOI FORCES ACADEMY LANET     NAKURU
91           KORIR KIPTUM VICTOR                M     86.584     MOI HIGH SCHOOL KABARAK     NAKURU
92           ONYANCHA FAITH MORAA               F     86.581     ALLIANCE GIRLS' HIGH SCHOOL     KIAMBU
93           KARIUKI GAKII E RUTH               F     86.58     LORETO HIGH SCHOOL LIMURU     KIAMBU
93           AKINYI CAMILLE OKON'GO             F     86.58     ASUMBI GIRLS     HOMA BAY
95           ABERE BRIAN MAEBA                  M     86.579     NAIROBI SCHOOL     NAIROBI
96           AKAL ODHIAMBO HUXLEY               M     86.576     MANGU HIGH SCHOOL     KIAMBU
97           NYANCHAMA OMARI SYLVIA             F     86.574     KEVEYE GIRLS' HIGH SCHOOL     VIHIGA
97           DUNCAN KAHWAI                      M     86.574     NAIROBI SCHOOL     NAIROBI
99           KIPKOECH BENARD                    M     86.571     TENGECHA BOYS HIGH SCHOOL     KERICHO
99           MWANGI SARAH MUTHONI               F     86.571     MOI HIGH SCHOOL KABARAK     NAKURU
99           METRINE MORAA                      F     86.571     OUR LADYOF VICTORY GIRLS KAPNYEB     NANDI
99           NGUGI MICHAEL MAINA                M     86.571     MANGU HIGH SCHOOL     KIAMBU
                                     
                                   
KCSE 2012 RESULTS: THE TOP ONE HUNDRED CANDIDATES (MALE) NATIONALLY
                                     
RANK           CANDIDATE’S NAME     PERF. INDEX     SCHOOL     COUNTY      
1           TONY EDGAR                         86.997     MASENO SCHOOL     KISUMU      
2           KIAYE OLIVER                       86.967     MARANDA HIGH     SIAYA      
3           BORONA VICTOR KOOME                86.871     ALLIANCE HIGH SCHOOL     KIAMBU      
4           ABDALLA HAMZA YUSUF                86.866     SHEIKH KHALIFA BIN ZAYED AL-NAHYAN SECONDARY AND T     MOMBASA      
5           ELKANA NYANG'ARI OMARE        86.847     MARANDA HIGH     SIAYA      
6           GACHOKI STANLEY MBUTHIA            86.803     ALLIANCE HIGH SCHOOL     KIAMBU      
7           MUTEMBEI SAMMY MICHENI             86.784     LENANA SCHOOL     NAIROBI      
7           CALVIN WISDOM CARLOS               86.784     MARANDA HIGH     SIAYA      
9           MWANGI MARTIN KAMAU                86.766     ALLIANCE HIGH SCHOOL     KIAMBU      
10           OMOLO CLAUS MARVIN                86.764     KISUMU BOYS' HIGH SCHOOL     KISUMU      
11           KIPKEMOI LANG'AT HILLARY           86.763     MASENO SCHOOL     KISUMU      
12           KADULENGE NABALI COLLINS           86.741     NAIROBI SCHOOL     NAIROBI      
13           KIPYA KIPCHUMBA LAWRENCE           86.739     MASENO SCHOOL     KISUMU      
14           BASHIR MAALIM HASSAN               86.733     NAIROBI SCHOOL     NAIROBI      
15           KIOKO ERICK MWANZA                 86.73     CHAVAKALI HIGH SCHOOL     VIHIGA      
16           RONO RAYMOND KIPKORIR              86.724     MOI HIGH SCHOOL KABARAK     NAKURU      
17           KIPTOO K PHILEMON                  86.721     MANGU HIGH SCHOOL     KIAMBU      
18           MBOGO I MURIITHI              86.72     BARICHO HIGH SCHOOL     KIRINYAGA      
19           MUTIE MARTIN MALUKI                86.713     NAIROBI SCHOOL     NAIROBI      
20           WAFULA INNOCENT                    86.704     KAKAMEGA HIGH     KAKAMEGA      
21           KIPLIMO BILL     86.689     KAPSABET BOYS     NANDI      
21           KIPLANG'AT ROTICH BARIMEN     86.689     KAPSABET BOYS     NANDI      
23           NYAKUNDI GIDEON ONG'ERA            86.683     MOI GESUSU H SCH     KISII      
24           OTIENO DOMNICK                     86.681     SAWAGONGO HIGH SCHOOL     SIAYA      
25           KISYULA NZILIU                     86.679     ALLIANCE HIGH SCHOOL     KIAMBU      
26           KIYENY KIPROTICH FELIX             86.677     METEITEI BOYS SECONDARY SCHOOL     NANDI      
27           NYANGARESI N JACKSON               86.669     LENANA SCHOOL     NAIROBI      
28           MONG'ARE CLIFFORD OBANYI           86.666     ALLIANCE HIGH SCHOOL     KIAMBU      
29           ANADEH UPTYDONE CHARIGA            86.663     MASENO SCHOOL     KISUMU      
29           SIDAWA O BRISTONE                  86.663     NAKURU HIGH SCHOOL     NAKURU      
31           MBAABU IAN MWENDA                  86.659     IKUU BOYS HIGH SCHOOL     THARAKANITHI      
32           ATINA HILLARY HAMISI               86.657     MARANDA HIGH     SIAYA      
32           OOKO BORNFAITH OTIENO              86.657     OBERA BOYS' SECONDARY SCHOOL     HOMA BAY      
34           SAMUEL DEYA OMONDI                 86.656     MARANDA HIGH     SIAYA      
35           WAFULA NICK                        86.654     ALLIANCE HIGH SCHOOL     KIAMBU      
35           BYRON OBALA OUMA                   86.654     MARANDA HIGH     SIAYA      
37           KINYUA PIUS                        86.649     NAKURU HIGH SCHOOL     NAKURU      
37           KIPLANG'AT EMMANUEL KIRUI     86.649     KAPSABET BOYS     NANDI      
39           CHERUIYOT KIPTUM ISAAC             86.641     NAKURU HIGH SCHOOL     NAKURU      
40           JOHN  OMONDI  JUMA                86.637     THE AGA KHAN HIGH SCHOOL, MOMBASA     MOMBASA      
41           OUKO INNOCENT P OMONDI     86.631     ST JOSEPH'S RAPOGI SECONDARY SCHOOL     MIGORI      
42           OJIAMBO  AUSTIN     86.624     KIBABII HIGH SCHOOL     BUNGOMA      
42           MUIMI  SAVALI                      86.624     KYUSO SECONDARY SCHOOL     KITUI      
42           MIGWI IAN KARANI                   86.624     IKUU BOYS HIGH SCHOOL     THARAKANITHI      
45           IRERI THOMAS IRERI                 86.623     ALLIANCE HIGH SCHOOL     KIAMBU      
46           KIPLANGAT EMMANUEL KOECH           86.617     MASENO SCHOOL     KISUMU      
47           MWANGI HENRY MWORIA                86.614     KISIMA  MIXED SECONDARY SCHOOL     NYANDARUA      
48           YATICH EVANS KIBET                 86.609     MASENO SCHOOL     KISUMU      
49           CHERUIYOT K. CORNELIUS     86.606     KAPSABET BOYS     NANDI      
50           NJUE KIRIMI KELVIN                 86.601     IKUU BOYS HIGH SCHOOL     THARAKANITHI      
51           ADMANI ZAYED MOH'D YUSUF           86.599     MEMON HIGH SCHOOL     MOMBASA      
51           OKARI SAMSON                       86.599     NYABIGENA SEC SCHOOL     KISII      
51           ODUNDO BRAMWEL ONYANGO             86.599     KANGA HIGH     MIGORI      
51           MUGI JOSPHAT KIHIA                 86.599     PIONEER SCHOOL     MURANG'A      
55           MAKINI SAMUEL KIMATHI     86.594     ST JOSEPH'S RAPOGI SECONDARY SCHOOL     MIGORI      
55           ODHIAMBO LAMECK ORONDO             86.594     MANGU HIGH SCHOOL     KIAMBU      
57           OCHIENG EVANDER KOKEYO             86.59     MARANDA HIGH     SIAYA      
58           ABDULAZIZ CHACHA ADIL              86.589     STAREHE BOYS' CENTRE & SCHOOL     NAIROBI      
58           KIRIGO CHARLES NDIRITU             86.589     MASENO SCHOOL     KISUMU      
60           NJOROGE NGUGI DENNIS               86.587     MARY MOTHER OF GRACE SECONDARY SCHOOL     LAIKIPIA      
60           WAMBUA MWENDWA                     86.587     ALLIANCE HIGH SCHOOL     KIAMBU      
60           KROP FREDRICK KIBET                86.587     MOI HIGH SCHOOL KABARAK     NAKURU      
60           VIDIJA BRIAN CHUNGULI              86.587     ALLIANCE HIGH SCHOOL     KIAMBU      
64           KORIR KIPTUM VICTOR                86.584     MOI HIGH SCHOOL KABARAK     NAKURU      
65           ABERE BRIAN MAEBA                  86.579     NAIROBI SCHOOL     NAIROBI      
66           AKAL ODHIAMBO HUXLEY               86.576     MANGU HIGH SCHOOL     KIAMBU      
67           DUNCAN KAHWAI                      86.574     NAIROBI SCHOOL     NAIROBI      
68           KIPKOECH BENARD                    86.571     TENGECHA BOYS HIGH SCHOOL     KERICHO      
68           NGUGI MICHAEL MAINA                86.571     MANGU HIGH SCHOOL     KIAMBU      
70           SAMUEL T

More data to follow. Thanks


KCSE 2012 RESULTS: THE TOP 100 PRIVATE SCHOOLS      
                                     
RANK     CODE     NAME     ENTRY WITH MARKS     GRADE     2012 PERF INDEX     COUNTY
1     27552001     MOI HIGH SCHOOL KABARAK     253     A-     78.859     NAKURU
2     30544102     MARY MOTHER OF GRACE SECONDARY SCHOOL     28     A-     76.725     LAIKIPIA
3     20406020     STRATHMORE SCHOOL     79     A-     76.724     NAIROBI
4     27536129     ANESTAR BOYS HIGH SCH - LANET     77     B+     74.005     NAKURU
5     10208311     PIONEER SCHOOL     151     B+     73.558     MURANG'A
6     30556320     NYAHURURU ELITE GIRLS SE. SCHOOL     43     B+     73.392     LAIKIPIA
7     20401011     WAMY HIGH SCHOOL     106     B+     72.992     NAIROBI
8     27536119     ANESTAR BOYS HIGH SCHOOL     64     B+     71.678     NAKURU
9     7214117     KISIMA  MIXED SECONDARY SCHOOL     35     B+     71.301     NYANDARUA
10     20406008     KIANDA SCHOOL     54     B+     71.194     NAIROBI
11     8202003     ST. MARY'S BOYS SECONDARY SCHOOL     109     B+     70.439     NYERI
12     33517102     SACHO HIGH SCHOOL     118     B+     70.42     BARINGO
13     31557202     MAASAI HIGH SCHOOL     21     B+     69.077     KAJIADO
14     20404006     LIGHT ACADEMY     48     B+     68.244     NAIROBI
15     7214110     NYAHURURU ELITE SENIOR SCHOOL     44     B+     68.238     NYANDARUA
16     20403007     DON BOSCO SECONDARY SCHOOL     28     B+     68.092     NAIROBI
17     27565101     ST. JOSEPH'S SEMINARY - MOLO     86     B     68.038     NAKURU
18     20406015     CONSOLATA SCHOOL     29     B     67.473     NAIROBI
19     31567106     DAWAMU ACADEMY     36     B     66.793     KAJIADO
20     26509126     SEGERO SDA     114     B     66.562     UASIN GISHU
21     27552048     VANESSA GRANT GIRLS HIGH SCHOOL     24     B     66.35     NAKURU
22     27538105     ST.CLARE GIRLS' SECONDARY-ELBURGON     91     B     66.175     NAKURU
23     19313201     MATERI GIRLS SECONDARY SCHOOL     86     B     66.136     THARAKANITHI
24     3121101     SHEIKH KHALIFA BIN ZAYED AL-NAHYAN SECONDARY AND T     149     B     65.416     MOMBASA
25     20407006     MT LAVERNA GIRLS' SEC SCHOOL     68     B     65.101     NAIROBI
26     37617201     BOOKER ACADEMY     125     B     64.86     KAKAMEGA
27     34559212     MARIA SOTI GIRLS EDUCATIONAL CENTRE     22     B     64.72     ELGEYO MARAKWET
28     37616014     ST.PETER'S SEMINARY     47     B     64.339     KAKAMEGA
29     20404003     SUNSHINE SECONDARY SCHOOL     210     B     64.255     NAIROBI
30     30544305     NEW DAWN ORPHANS SECONDARY SCH     20     B     64.188     LAIKIPIA
31     11230313     SKYLINE SCHOOL-MUGUGA     22     B     64.059     KIAMBU
32     39734405     CHEMELIL SUGAR ACADEMY     99     B     63.505     KISUMU
33     27536124     ST. GABRIEL'S LANET SEC     25     B     63.5     NAKURU
34     12330108     LUKENYA HIGH SCHOOL     99     B     63.308     MACHAKOS
35     20408006     RIARA SPRINGS ACADEMY     71     B     62.856     NAIROBI
36     27569201     ST YERMO SECONDARY SCHOOL     49     B     62.544     NAKURU
37     7214113     BUSARA FOREST VIEW ACADEMY     53     B     62.495     NYANDARUA
38     3106106     THE AGA KHAN HIGH SCHOOL, MOMBASA     150     B     62.19     MOMBASA
39     20401101     APOSTOLIC CARMEL GIRLS' SECONDARY SCHOOL     70     B     61.969     NAIROBI
40     26535102     MOTHER OF APOSTLES SEMINARY     81     B     61.941     UASIN GISHU
41     22502205     SAMBURU HIGH SCHOOL     23     B     61.899     SAMBURU
42     22526101     ST. THERESA'S GIRLS SECONDARY SCHOOL     39     B     61.594     SAMBURU
43     3106120     ABU HUREIRA ACADEMY     57     B     61.452     MOMBASA
44     11207205     JUJA PREPARATORY AND SENIOR SCHOOL     48     B     61.248     KIAMBU
45     20406014     MAKINI SCHOOL     69     B     61.184     NAIROBI
46     25563113     EMMANUEL BOITO BOYS HIGH SCHOOL     28     B     61.09     BOMET
47     27552016     RONGAI SECONDARY SCHOOL     101     B-     60.384     NAKURU
48     8220105     OUR LADY OF LOURDES GIRLS' HIGH SCH     36     B-     60.266     NYERI
49     15319102     ST. PIUS X SEMINARY     76     B-     60.223     MERU
50     38604120     MUDASA ACADEMY     40     B-     59.954     VIHIGA
51     28522401     SACRED HEART RORET GIRLS SECONDARY SCHOOL     56     B-     59.838     KERICHO
52     3106115     MEMON HIGH SCHOOL     128     B-     59.157     MOMBASA
53     27564201     ST. FRANCIS SECONDARY SCHOOL - LARE     79     B-     59.048     NAKURU
54     3121102     LIGHT ACADEMY     27     B-     58.65     MOMBASA
55     39701115     VISPA EMMANUEL HIGH SCH     19     B-     58.324     KISUMU
56     22502203     GOOD SHEPHERD MINOR SEMINARY     16     B-     58.1     SAMBURU
57     27536113     ANESTAR PRECIOUS GIRLS SECONDARY SCHOOL     177     B-     57.739     NAKURU
58     8202021     MT. KENYA ACADEMY SENIOR SCHOOL     38     B-     57.495     NYERI
59     26535151     SEGERO ADVENTIST SCH -ELDORET     46     B-     57.493     UASIN GISHU
60     31557214     MAASAI ACADEMY     51     B-     57.415     KAJIADO
61     12301771     ALIM HIGH SCHOOL     40     B-     57.266     MACHAKOS
62     12314215     CARMEL GIRLS SECONDARY SCHOOL     79     B-     57.124     MACHAKOS
63     7216120     ST.ANUARITE GIRLS' SECONDARY SCHOOL     54     B-     57.113     NYANDARUA
64     16305201     ST PAUL SECONDARY SCHOOL     48     B-     56.978     MARSABIT
65     4107119     MALINDI PREMIER SCHOOL     20     B-     56.749     KILIFI
66     30544107     FR. ANTONY PAGANI SECONDARY SCH     44     B-     56.668     LAIKIPIA
67     38618116     INTERNATIONAL VILLAGE SCH-VUMILIA     30     B-     56.447     VIHIGA
68     20406004     LORETO CONVENT, VALLEY ROAD     87     B-     56.373     NAIROBI
69     26509155     JAMES MOIBEN EDUCATIONAL CENTRE     38     B-     56.113     UASIN GISHU
70     41730205     GETHSEMANE GARDEN HIGH SCH     41     B-     55.858     HOMA BAY
71     36602137     HIGHWAY ACADEMY     15     B-     55.833     BUNGOMA
72     20403022     MAAHAD ACADEMY     22     B-     55.763     NAIROBI
73     28512113     MLIMANI HIGH SCHOOL     52     B-     55.541     KERICHO
74     31557221     SERARE HIGH SCHOOL     14     B-     55.392     KAJIADO
75     8210306     GRACELAND GIRLS SCHOOL     25     B-     55.357     NYERI
76     27552021     MUSTARD SEED     47     B-     55.2     NAKURU
77     20406010     KARURA S.D.A SECONDARY SCHOOL     63     B-     55.094     NAIROBI
78     4107112     MALINDI PROGRESSIVE ACADEMY     45     B-     54.775     KILIFI
79     25508105     ST. MARY`S GIRLS SEC. SCHOOL BOMET     54     B-     54.592     BOMET
80     20406003     THE AGA KHAN HIGH SCHOOL NAIROBI     58     B-     54.315     NAIROBI
81     18346109     OUR LADY OF THE ASSUMPTION TAWA GIRLS     112     B-     54.297     MAKUENI
82     12330113     TERESA D'LIMA GIRLS SECONDARY SCH     27     C+     53.73     MACHAKOS
83     44707120     PESODA COMPLEX ANNEX SECONDARY SCHOOL     32     B-     53.642     MIGORI
84     27511105     CHRIST THE KING ACADEMY     106     B-     52.874     NAKURU
85     14303113     EMBU HIGH SCHOOL     107     C+     52.751     EMBU
86     40703219     KIAGE TUMAINI BOYS  HIGH SCH     11     C+     52.285     KISII
87     33532103     BARPELLO HIGH SCHOOL     31     B-     52.207     BARINGO
88     10226236     MUNORU HIGHLANDS SCHOOL     30     C+     52.2     MURANG'A
89     27552043     BRIDGEWATER GIRLS' HIGH SCHOOL     53     C+     52.046     NAKURU
90     14303103     DON BOSCO TECHNICAL SECONDARY SCH     22     C+     51.959     EMBU
91     32516106     SISTER MARY STEPHEN NKOITOI MIXED SEC SCH     103     C+     51.83     NAROK
92     30514108     DARAJA ACADEMY     25     C+     51.729     LAIKIPIA
93     10234113     HEKIMA GIRLS HIGH SCHOOL     38     C+     51.306     MURANG'A
94     27570208     GILGIL GOOD SHEPHERD ACADEMY     47     C+     51.283     NAKURU
95     44717103     KAMAGAMBO HIGH SCHOOL     16     C+     51.164     MIGORI
96     13310110     OASIS BOYS' HIGH SCH     8     C+     50.982     KITUI
97     11205209     ST ANN GICHOCCHO GIRLS SECONDARY SCHOOL     38     C+     50.98     KIAMBU
98     20407007     QUEEN OF APOSTLES SEMINARY     40     C+     50.924     NAIROBI
99     14312302     ST. MONICA'S GIRLS SECONDARY SCHOOL     73     B-     50.862     EMBU
100     23529209     ANDERSEN HIGH SCHOOL     59     C+     50.712     TRANSNZOIA

More data to follow and congratulations to the KCSE class of 2012.